Чужа біда – турбота наша

http://jerait.com

Ще якихось два роки тому ми з вами зовсім і не стикалися з такими поняттями як внутрішні переселенці чи воїни АТО. Нині ж вони міцно, на жаль, увійшли в наше повсякденне життя. Чимало запоріжці самі, як можуть, допомагають тим, хто вимушено опинився поруч без засобів існування. Але є такі проблеми у вимушених переселенців, які вирішити можуть лише юрист і інші компетентні органи.

В прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ на черговій прес-конференції йшла мова про можливість отримання безоплатної правової допомоги вимушеним переселенцям та учасникам АТО, які своїм місцем тимчасового проживання обрали Запорізьку область. 

Журналісти отримали корисну інформацію з уст юридичного координатора всеукраїнського благодійного фонду «Горение» Сергія Бабича, директора регіонального центу з надання безоплатної вторинної допомоги Павла Наливайка, заступника директора обласного центру зайнятості Тетяни Кошечко та керівника психологічної допомоги ГУ ДСНС України в Запорізькій області Євгена Олійника.

За підтримки ініціативи UCBI в Україні створений Віртуальний правовий центр для переселенців та воїнів АТО. Унікальність його в тому, що він надає допомогу тим людям, які не можуть особисто прийти до юриста. 

- Ми створили всі умови, щоб вони могли отримати правову консультацію віддалено, зв'язатися з нашими юристами через Skype, Viber і телефони гарячої лінії. Фактично, це онлайн доступ до юристів з особистого телефону або, наприклад, ноутбука, - зазначив Є вген Олійник.

Віртуальний правовий центр працює понад два місяця. За цей час юридичну допомогу надано майже півтори тисячі осіб. Крім того, якщо людям більш ефективно можуть надати допомогу інші органи - Фонд перенаправляє таке звернення до своїх партнерів.

Благодійний фонд тісно співпрацює з початку цього року в нашій області з Регіональним центром надання вторинної правової допомоги та чотирма місцевими центрами. З часу їх відкриття за допомогою вже звернулись 41 учасник АТО та 104 внутрішньо переміщених осіб. Це, звичайно, капля в морі від загальної кількості тих, хто дійсно потребує допомогу. Тому ще раз варто нагадати, через ЗМІ, що не потрібно замикатись в собі. Проблеми, тим паче правового характеру треба вирішувати вчасно. Якщо у людей, які пережили страхіття і при цьому ще й втратили рідну домівку з усім нажитим і, головне, власними документами, варто звернутись до тих, хто готовий допомогти. Якщо при цьому виникають психологічні проблеми, то в головному управлінні ДСНСУ в запорізькій області працює відповідний відділ. Майже 70 тисяч переселенців вже скористалися порадами місцевих психологів. 

В основному сюди звертаються ті, у кого немає даху над головою. Більше сімей зареєстровано в місцях масового поселення. У Запоріжжі – це модульне містечко, що в Південному мікрорайоні. Люди приїздять, поселяються в кімнатах, де 5-7 місць. Тут і виникає проблема співіснування в таких кімнатах. Психологічні питання і намагаються вирішити психологи МНС, а правові – юристи БФ «Горение». 

В обласному центрі зайнятості зареєстровано нині 578 тих, хто обрав наш край для тимчасового проживання. Юристи фонду взяли на себе вирішення деяких питань. А ще ведуть правовий лікбез для працівників центру зайнятості 

Центр зайнятості разом з облвоєнкоматом запрошує молодих хлопців спробувати себе на контрактній службі в зоні АТО. А Регіональний центр правової допомоги нині оголосив конкурс на заміщення посад юристів і запрошує до участі донеччан і луганчан у яких нині запорізька прописка.

Наталія Коплик, фото Світлани Костюк

http://jerait.com