У прифронтовому Запоріжжі лише 5% новин присвячені АТО, ще 2% — переселенцям

http://jerait.com

На Запоріжжі, яке межує з зоною АТО, лише 5% новин і публікацій місцевих медіа присвячено конфлікті на Сході України, ще 2% — темі вимушених переселенців. Водночас саме конфлікт на Сході запоріжани називають найбільш цікавою для них темою — 38% опитаних.

Такими є результати спільного дослідження Інституту масової інформації та ГФК Юкрейн за підтримки Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI), яке проводилось у Запорізькій, а також Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Луганській та Одеській областях.

Особливо низька кількість публікацій про ситуацію в зоні АТО у друкованій пресі, всього 2%, на телебаченні та в онлайн-ЗМІ — по 6%. Схожа ситуація і з темою вимушених переселенців, якій у місцевих ЗМІ присвячено лише 2% новин. При цьому у друкованих та онлайн-виданнях за час моніторингу публікацій про та для ВПО не було взагалі, на телебаченні — 6%.

Запорізькі онлайн-видання продемонстрували дуже високий рівень дотримання журналістських стандартів, з 6-ти балів вони отримали 5,18 бала. Найкращими виявились reporter-ua.com та panoptikon.org по 5,27 бала. Найчастіше в інтернет-ЗМІ порушувались стандарти балансу думок/точок зору (у 48% випадків) та стандарт повноти (у 45% випадків).

Натомість друковані видання продемонстрували досить низький рівень дотримання професійних стандартів, лише 3,77 бала з 6-ти можливих. У якісному аналізі серед газет відокремилась «Субота плюс», яка друкувала аналітику та розслідування, і за дотримання стандартів отримала 4,25 бала з шести.

«Вражає те, що у 76% публікацій у друкованих виданнях Запоріжжя порушувався стандарт повноти, а 66% матеріалів були незбалансованими. Найменше ж порушувався стандарт відокремлення фактів від коментарів — у 8% випадків», — розповіла експертка з моніторингів ІМІ Олена Голуб.

Цікаво також те, що Запоріжжя виявилось єдиним з шести досліджуваних регіонів, де три найбільш популярні газети — місцеві, в не всеукраїнські, це «Субота плюс», «МИГ» та «Индустриальное Запорожье».

За результатами опитування населення, проведеного ГФК Юкрейн у листопаді-грудні 2015 у Запорізькій області, теми, цікаві для відносної більшості жителів області, — це війна на Сході України та державна політика (35% та 33%, відповідно). Водночас найбільше жителям області бракує інформації про боротьбу з корупцією на місцевому рівні (28%).

91% опитаних жителів області дивляться ТБ, 58% — користуються Інтернетом, 33% слухають радіо, а 32% читають друковані видання. У Запоріжжі частки користувачів різних типів медіа складають: 91% для ТБ, 65% — для Інтернету, 37% для радіо та 33% для друкованих видань. 

Переважна більшість респондентів у Запорізькій області впродовж тижня до моменту опитування дивилися українські телеканали (90%), відносна більшість — місцеві (40%). До ТОП-5 локальних телеканалів у Запорізькій області увійшли «ТВ-5», «Алекс», «ТВ-Бердянск», «МТМ (24)» та «МТВ+». Впродовж тижня 22% жителів Запорізької області користувались всеукраїнськими інтернет-сайтами, 19% — місцевими.

Інститут масової інформації провів дослідження медіаситуації на Запоріжжі, а також аналіз контенту десяти місцевих ЗМІ (газет «МИГ», «Субота плюс», «Панорама», «Мрія», «Голос Запорожья», онлайн видань golos.zp.ua, reporter-ua.com, panoptikon.org, 061.ua, телеканалів «ТВ-5», «Алекс») з 15 вересня по 15 жовтня 2015 р. Загалом було опрацьовано 1832 публікацій/сюжетів у місцевих медіа.

Дослідження ГФК Юкрейн проводилося методом особистих інтерв’ю вдома у респондента, обсяг вибірки для Запорізької області склав 1897 інтерв’ю, з них 685 інтерв’ю проведено у Запоріжжі.

Детальніше з результатами долсліджень можна ознайомитись на сайті ІМІ.

http://jerait.com