Звернення секретаріату ЗОО НСЖУ до Голови Запорізького обласного територіального управління Антимонопольного комітету України Олександру Білому, новому складу депутатів Запорізької міської ради

http://jerait.com

Секретаріат Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України обурений діями керівництва комунального підприємства «Преса», спрямованими на витіснення періодичних видань з кіосків цього підприємства.

З приходом нової керівної команди КП «Преса» (директор Артур Гарслян) всупереч діючим договорам стали звичними затримки розрахунків (на 2-3 місяці і більше) з редакціями засобів масової інформації. Володіючи монопольною мережею стаціонарних кіосків з продажу періодичної преси, нове керівництво комунального підприємства нав’язує редакціям невигідні і неприйнятні умови співробітництва. Націнка на продукцію КП (50%) набагато більша, ніж в інших реалізаторів. 

Крім того, за умовами договору на 2016 рік, запропонованому редакціям керівниками КП «Преса», передбачено додаткові грошові стягнення з редакцій. Так, за присутність в мережі кіосків КП «Преса» редакції мають сплачувати щомісяця по 500 гривень. Плата за сортування і викладку газет - 50 копійок з кожного примірника, за кожен непроданий примірник газети - ще 25 копійок. Це призводить до непомірного зростання ціни реалізації періодичної преси, а отже робить її недоступною для багатьох тисяч запоріжців - наших читачів. Значних збитків зазнають редакції, які й зараз (особливо після здорожчання паперу в 2-3 рази) знаходяться на межі виживання.

В діях керівників КП «Преса» ми вбачаємо намагання витіснити періодику з кіосків, замінивши її дорожчим і вигіднішим товаром.

Просимо Антимонопольний комітет України розглянути питання про зловживання КП «Преса» своїм монопольним становищем на ринку періодичної преси у Запоріжжі.

Звертаємося до депутатів Запорізької міської ради - розглянути питання про розірвання контракту з директором КП «Преса» Артуром Гарсляном за неналежне виконання службових обов’язків.   

Звернення ухвалено на засіданні секретаріату Запорізької обласної організації НСЖУ

http://jerait.com