Славетний ювілей

http://jerait.com

Куйбишевська районна газета «Рідний край» відзначила вісімдесят п’ять років.

Виданню випала доля бути літописцем трудових буднів і свят жителів району, ратному подвигу фронтовиків у 1941-1945 роках, захисників України у 2014-2015 роках, усіх визначних подій у житті сіл і селищ. Газета – це дзеркало кожного періоду, кожної епохи у житті нашого народу. Не випадково за свою історію вона тричі міняла свою назву. Життя не стоїть на місці, революції – локомотиви історії – рухають його все вперед і вперед. Районка була, є і буде найціннішим джерелом знань для дослідників минувшини, найточнішим документом тієї чи іншої події. На сторінках газети – історія нашого краю з усіма досягненнями і недоліками. Тому автори усіх краєзнавчих книжок часто посилаються на райгазети, цитують її.

Символічно, що перший номер районки вийшов 30 вересня, саме у день святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії (Мудрості). Прикметно, що саме 30 вересня 1472 року першодрукар Гутенберг надрукував першу книгу – Біблію. 

До ювілею газети готувалися не лише редакційні працівники. Сценарій урочистостей з нагоди «дня народження білокрилої вістунки» (за висловом поета Петра Ребра) написав колектив районного будинку культури під керівництвом директора Людмили Суржі.

У затишному залі зібрали ветерани редакції і райдрукарні, гості, запрошені, нинішній склад працівників редакції і друкарні. Першим виступив редактор газети Костянтин Причиненко. Він коротко нагадав істо-рію газети і вручив Почесні грамоти пра-цівникам редакції, друкарні, перемо-жниці вікторини «Ювілей районки» Лідії Никоненко, найактивнішому сількору Надії Клименко, групі культпрацівників.

Теплі, щирі й відверті слова знайшли для привітань голова районної ради Юрій Савчук і голова райдержадміністрації Артем Попов. Вони вручили Почесні грамоти та колективу редакції подарунки. Ветерани редакції також отримали Почесні грамоти.

Від імені Секретаріату Національної спілки журналістів України слово мав член правління обласної організації НСЖУ, колишній журналіст нашої райгазети і «Запорізької правди» головний редактор Запорізького обласного радіо Микола Бордюжа. Він щиро поздоровив усіх із ювілеєм, вручив редактору К.В. Причиненку Почесну грамоту Секретаріату НСЖУ. Куйбишевська райгазета нагороджена за високий професіоналізм, всебічне об’єктивне висвітлення подій сьогодення, багаторічну сумлінну працю в інформаційному просторі України та з нагоди 85-річчя.

Микола Бордюжа вручив почесні знаки НСЖУ найдосвідче-нішим журналістам – редактору Констянтину Причиненку, його заступнику Тетяні Че-рниш і завідуючому відділом Василю Прохоровичу та відповідні Дипломи до них. Почесний знак НСЖУ – найвища відзнака На-ціональної спілки журналістів України.

Редакційний гарт пройшов і колишній голова райради і райдержадміністрації, по-чесний громадянин Куйбишевського ра-йону Владислав Ярошенко. Він привітав учасників зібрання і поділився спогадами.

Ірина Садковкіна і Тетяна Сиченко вико-нали спеціально напи-сану пісню «Рідний край» – про нашу газету.

Завідуючий відділом редакції, багаторічний фотокор газети Василь Прохорович поділився спогадами про десятиліття роботи у журналістиці.

Заступник редактора Тетяна Черниш згадала про свої перші кроки у газетярській справі, подякувала учителям, які навчили її азам журналістського мистецтва.

Слово для привітання мав директор райд-рукарні Сергій Ляшенко, представник династії поліграфістів у третьому поколінні.

Чудову концертну програму підготували працівники районного будинку культури. 

Свято закінчилося. Розпочалися трудові будні. Але ми завжди пам’ятаємо: газета живе надією, вірою та любов’ю, бо виходить для читачів.

http://jerait.com