Герої не вмирають!

http://jerait.com

Запорізькі журналісти підтримали ініціативу нацгвардійців про присвоєння імені Героя України Богдана Завади одній з вулиць Запоріжжя.

З огляду на те, що декомунізація, в тому числі, топографічних назв набирає обертів, Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів України підтримала ініціативу особового складу 9-го полку оперативного призначення Національної гвардії України і звернулася до депутатів Запорізької міської ради із пропозицією якнайшвидше присвоїти ім’я Героя України Богдана Завади одній з вулиць міста Запоріжжя та школі № 7, де він учився.

35-річний лейтенант, командир роти спецназу в / ч 3029 Богдан Завада, за офіційними даними, загинув у районі села Маринівка в Донецькій області 16 липня минулого року. Того дня блокпост Національної гвардії з боку населених пунктів Степанівка і Таран атакували близько 100 терористів ДНР на чотирьох бронетранспортерах. В ході бою лейтенант Завада  прикривав малочисельний особовий склад бойових побратимів, особисто ведучи вогонь з протитанкового гранатомета. 

Як підтвердили очевидці, він не тільки зупинив прорив, але й підбив ворожий БТР і знищив 10 терористів. І цим допоміг перегрупуватися бійцям Національної гвардії на блокпосту, чим врятував життя українських захисників. У цьому бою офіцер загинув. У нього залишилися дружина і син-школяр. Його тіло опинилося у руках ворога. Терористи обшукали його і, знайшовши у його мобільнику номер дружини, цинічно і брутально знущалися з вбитої горем жінки, вихваляючись, як саме жорстоко вони помстяться.

Тіло Богдана Завади досі не повернуто рідним. До сьогоднішнього дня про його місцезнаходження нічого не відомо. Територія, де він, імовірно, загинув, продовжує залишатися під контролем бойовиків. 10 березня 2015 року Шевченківський районний суд визнав Богдана Заваду померлим. 

За виняткову мужність, героїзм і самопожертву, проявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі Богдан Завада був посмертно удостоєний звання Герой України. 

Високу нагороду – Зірку Героя - Президент України Петро Порошенко вручив особисто дружині загиблого Тетяні і батькам Валентині Борисівні і Олексію Федоровичу. Глава держави подякував їм за справжнього Героя.

Депутатського рішення про присвоєння  імені Богдана Завади вулиці і школі очікує все патріотично налаштоване Запоріжжя. Кожен третій житель Запоріжжя активно допомагає Українській армії. Волонтерський рух на підтримку Збройних Сил України, який рік тому започаткувала купка сміливих ентузіастів, стає по-справжньому загальнонародним. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром незалежних соціологічних досліджень Запорізького національного університету.

Прес-центр ЗОО НСЖУ

http://jerait.com