Запорізькі журналісти взяли участь циклі тренінгів для ЗМІ

http://jerait.com

Дводенним навчанням в Одесі завершилася всеукраїнська тренінгова програма “Проблеми внутрішніх переселенців в медіа: професійні та етичні норми” для журналістів, що працюють за цією тематикою.

Протягом півроку журналісти в рамках учбової програми відвідали майже всі регіони України, обговорили місцеві та глобальні проблеми ВПО з колегами, експертами, представниками державних установ, вагомих міжнародних, волонтерських організацій, що опікуються проблемами переселенців. Тренінги пройшли для понад сотні журналістів провідних регіональних та центральних медіа у Харкові, Львові, Полтаві, Запоріжжі, Одесі та Дніпропетровську. 

Журналісти шукали та обговорювали нові теми щодо проблем переселенців, нові аспекти, більш глибокі підходи. Удосконалювали техніки інтерв`ю, практикувалися в аналізі та оцінці ситуації. Акцентувалося на важливості дати аудиторії уяву про те, що відбувається у країні, дотримуючись етичних норм професії. Згадуються також прес-конференції учасників тренінгів-журналістів, що стали переселенцями та не відмовили колегам у спілкуванні та коментарях. Тут переплелися особисті оцінки, людські почуття - та професійні підходи. 

Журналісти, які зібралися в Одесі, особливу увагу приділили обговоренню досвіду світової спільноти та загальноприйнятих стандартів з висвітлення конфліктів. Про щоденну роботу з людьми, їх проблеми розповіли волонтери — член координаційного штабу допомоги ВПО "Содружество" Дмитро Безверхів та Катерина Реброва, очільник волонтерської психологічної служби Одеси. За словами журналістів, спілкування з волонтерами допомогло провести паралелі з тим, що відбувається у різних містах України, знайти нові теми для публікацій. 

Як вважає Ірина Левченко із Мелітополя, власний кореспондент газети «Факти» у Запорізькій області, яка взяла участь у заході, тематика тренінгів є надзвичайно актуальною. Висвітлюючи проблеми переселенців, журналістам треба вкрай зважено ставитися до інформації, надавати читачеві або глядачеві усі точки зору. Особливу увагу варто приділити історіям успішної адаптації людей, соціально відповідальному бізнесу, волонтерським організаціям. Надавати людям корисну інформацію - де знайти роботу, отримати консультацію, як влаштувати дитину до школи або дитсадка. Ще одна запорізька журналістка Катерина Левочко вважає: головне в роботі журналістів у цій тематиці — припинити протиставляти людей: місцевих жителів та переселенців. Шукати точки дотику, надати можливість усім висловитися, бути почутими, налагодити продуктивний діалог. Важливо також у спілкуванні з переселенцями уникати “прокручування” болючих тем, орієнтуватися на їх нинішнє життя та проблеми.

Тренінги пройшли у рамках проекту “Професійні стандарти висвітлення тем, пов'язаних з конфліктами”, який реалізують в Україні Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації (IRMI), Фонд Томсона (Велика Британія) та Асоціація “Журналістська ініціатива” (АЖІ). Проект впроваджений за фінансової підтримки Програми Фонду з врегулювання конфліктів Уряду Великої Британії. 

У ході проекту також створено сторінку на Facebook, яка вміщає публікації ЗМІ щодо проблем переселенців.

http://jerait.com