Запалимо свічки пам'яті

http://jerait.com

В рамках реалізації безстрокової журналістської благодійної акції на підтримку українських військовослужбовців, Запорізька обласна організація НСЖУ напередодні Дня Перемоги, провела акцію «Запалимо свічки пам'яті», присвячену героям АТО.

Захід для сімей загиблих Героїв був організований запорізькими журналістами спільно з обласним військкоматом та музичним училищем ім. П.Майбороди при благодійній матеріальній підтримці металургійного комбінату «Запоріжсталь», народного депутата України Петра Сабашука, газети «МИГ»  та ТОВ «Запоріж-Лідер-XXI».

У програмі заходу - поїздка до пам'ятних і дорогих запоріжцям місцях. Учасники акції поклали квіти і запалили свічки пам'яті біля меморіального комплексу «Переправа», де в 1943 році була проведена велика військова операція з форсування Дніпра (знаменитий Розумовський плацдарм).  

Символічно, що квіти до пам’ятника поклали сини загиблих воїнів АТО – Андрія Андрєєва та Дениса Макєєва. Один з них – В’ячеслав - пішов по стопах батька, і зараз несе службу у Запорізькій 55-ій артилерійській бригаді. Разом з сім'ями Героїв АТО, які ціною свого життя захистили Україну, в караулі пам'яті стояли діти війни - ветерани-журналісти і ветерани «Запоріжсталі».

Один з учасників маршруту пам’яті – відставний офіцер Олександр Швачко, розповів журналістам, що його батько в 1941 році пішов добровольцем на фронт, визволяв від фашистської нечисті Україну, з боями пройшов пів Європи. Він – син солдата - воював у Афганістані, був тяжко поранений, але повернувся додому живим. А от його син – Роман Швачко, який пішов добровольцем в АТО, захищати Україну – додому не повернувся, загинув за незалежність і свободу своєї землі.

- Я пишаюся сином, я переконаний, ми повинні віддати все задля перемоги нашої країни, задля звільнення нашої землі від ворогів - зазначив воїн-ветеран. 

Наступна зупинка на маршруті пам'яті - біля меморіального Хреста невідомим воїнам АТО, які поховані на Кушугумському кладовищі. Батьки, дружини і діти загиблих Героїв, чиї імена відомі, прийшли вклонитися тим воїнам АТО, яких ще не знайшли рідні та близькі люди. Матері загиблих пройшли від могили до могили, вклонилися кожному загиблому воїну. Запалюючи свічки, сказали слова від серця. Нехай всі безіменні могили героїв  знайдуть рідні люди, щоб бійці повернулися з небуття - вічна їм пам'ять!

Сім’ї загиблих воїнів АТО та ветерани журналісти поклали квіти та запалили свічки біля пам'ятника воїнам-афганцям, а потім переїхали в парк Металургів - до дорогого для всіх них меморіалу героям АТО, загиблим у боях за свободу і незалежність України.

Тут увічнена пам'ять про їх синів, чоловіків, батьків героїчно загиблих за свободу і незалежність України. Дві стели з портретами бійців. Багато юних облич, є й старші офіцери. Хвилини, коли не можна втримати сліз. Матері гладили долонями фотокартки, ніби торкалися рідних облич, тихо плакали молода вдова, у  неї – ще зовсім маленька дитина, і вона залишила її на кілька годин з родичами, щоб взяти участь у акції «Запали свічки пам’яті. Сини і батьки загиблих намагалися триматися, але і їхні очі наповнювалися сльозами. У багатьох в руках – фотографії рідних ще з мирного часу. Вони показують їх один одному і журналістам, згадують, розповідають. Чимало бійців родичі довго шукали серед зниклих без вісті і загиблих. І  три, і чотири місяці. Ці бійці знайшли спокій у рідній землі, а скільки ще невідомих!

– Треба знайти всіх, - говорить Галина Гончаренко, - мати героя-бійця Михайла. Від безнадії втрати і болю її рятує волонтерська діяльність. - Треба зробити все, щоб звільнити Україну від загарбників і терористів, щоб прийшов мир на нашу землю. Заради цього загинули наші найрідніші люди. 

Потім в актовому залі Запорізького музичного училища пройшла урочиста частина заходу. Зі словами поваги та вдячності, схиляння перед подвигом їхніх близьких, з привітаннями з 70-річчям Перемоги до учасників маршруту пам’яті звернулася голова ЗОО НСЖУ Наталія Кузьменко. Вона відзначила, що організатори акції хотіли підтримати сім’ї загиблих, і цю роботу запорізька журналістська спільнота буде продовжувати й надалі. 

Перед  учасниками маршруту пам’яті також виступили заступник військового комісара Запорізької області Михайло Логвінов, ветеран комбінату «Запоріжсталь» Людмила  Олійник.  Від імені родичів загиблих Світлана Сиротіна, син якої – Євген, загинув за кілька місяців до свого 22-річчя,  прочитала хвилюючий вірш про повернення до матері загиблого сина у домовині. Зал слухав стоячи, не втримали сліз навіть загартовані боями бійці 55-ої артилерійської бригади, які прийшли на зустріч з родичами загиблих в АТО.

А потім директор музичного училища, заслужений діяч культури Сергій Пелюк, звертаючись до учасників маршу пам'яті, розповів про те, як підтримують бійців АТО студенти та викладачі училища. І запросив усіх послухати концерт, підготовлений талановитою творчою молоддю спеціально для цієї зустрічі.  Пісню «Боже великий, єдиний, ти Україну храни», якою відкрився концерт,  слухали, як гімн, стоячи.

Організатори акції висловили подяку за допомогу і підтримку народному депутату України Петру Сабашуку, комбінату «Запоріжсталь», колективу газети «МИГ», музичному училищу. А родичі загиблих подякували обласній журналістській організації за цей хвилюючий і такий потрібний для кожного з них маршрут пам’яті.

– Ви віддали нам часточку свого тепла, ви зігріли наші серця, - сказала Анастасія Сухова, мама загиблого бійця АТО Сергія.

Після концерту для учасників акції «Запалимо свічки пам'яті» був організований поминальний обід.

Валентина Бистрова

http://jerait.com