Сучасні проблеми ЗМІ

http://jerait.com

У прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ відбувся круглий стіл на тему «Регіональні медіа замовчують війну. Що це непрофесіоналізм, саботаж чи інформаційна диверсія?».

Представники місцевих ЗМІ зустрілися з медіаекспертом, керівником проекту з моніторингу регіональних медіа, виконавчим директором Інституту демократії імені Пилипа Орлика Світланою Єременко та з Олегом Покальчуком, соціальним психологом, письменником, публіцистом. Участь у заході взяли і запорізькі журналісти, які працювали в зоні АТО та активно висвітлюють тему війни.

Моніторинг регіональних ЗМІ, здійснений експертами Інституту демократії ім. Пилипа Орлика у січні 2015 показав, що проблема неоголошеної війни Росії проти України висвітлюється поверхово, непрофесійно та подеколи цинічно. 

– Дослідження регіональних медіа щодо дотримання стандартів журналістики та Кодексу професійної етики, а також щодо комерційної та політичної залежності засобу інформації, вказало на окрему проблему, – розповідає Світлана Єременко. – Ми дізналися про дефекти в роботі ЗМІ: відсутність редакційної політики, цікавих тем, замовчування, передрук інформації, до того ж не вистачає аналітичних матеріалів, аналізу ситуації, необхідних порад, реальних людей. Невже деякі власники видань, редактори та журналісти досі не усвідомили, що в Україні справжня війна?

Чим пояснити це явище? Як правильно висвітлювати тему війни, щоб не сприяти російській пропаганді ? Як створити матеріал, щоб не завдати більшого болю солдатам, пораненим, рідним загиблих, переселенцям?

Відповіді на ці питання учасники заходу шукали разом. Ольга Вокало, редактор програм ТРК «Запоріжжя», наголосила на необхідності поширення об’єктивних та актуальних думок, на обережному висвітленні інформації для суспільства, ліквідації деструктивного характеру журналістських матеріалів. Наталя Зворигіна, власний кореспондент газети «Урядовий кур’єр», розповіла про важливість сприйняття журналістом засад мас-медіа:

– Саме тоді кожна рубрика матиме фундамент, на якому вибудовуватиметься логічність існування певного засобу інформації. Відмічу діяльність ЗОО НСЖУ:  безстрокова підтримка  воїнів АТО, благодійні акції та найрізноманітніші заходи, воєнно-спортивні змагання. 

Олег Покальчук зауважив:

– Редакційна політика останнім часом не змінилася, враховуючи умови сьогодення: неоголошена війна, інформаційна агресія тощо. Отже, засоби масової інформації не відповідають сучасності. Саме тому суспільство, поглинене власним інформаційним простором, тобто плітками, та пропагандистським сміттям. Це серйозна проблема, яку повинні вирішувати працівники мас-медіа.

Учасники круглого столу зазначили, що взаємозв’язок журналістів (не лише на регіональному рівні) здатен вплинути на вирішення широкого кола проблем.

Наталія Гордибакіна

http://jerait.com