Журналісти з різних куточків України навчалися майстерності в Дніпропетровську

http://jerait.com

Близько 20 журналістів з різних регіонів та міст України: Нікополя, Запоріжжя, Поліг, Дніпропетровська, Чернігова, Павлограда, Харкова та Черкас минулого тижня зібралися у Дніпропетровську. Вони були запрошені на ІV регіональний тренінг «Практичні інструменти онлайн-журналістики та кібербезпеки». Кращі українські та іноземні журналісти навчали медійників особливостям роботи з візуальним контентом, соціальними медіа, основам цифрової безпеки, розповідали про переваги різних інтернет-систем, проводили практичні заняття.

Як зазначив Сергій Томіленко,  перший секретар НСЖУ, цей проект реалізується Національною спілкою журналістів України разом з ОБСЄ. Журналісти  України мають змогу підвищити свою фахову майстерність, такі навчання – певні інвестиції в підвищення професійність колег. 

Запорізьким журналістам теж випала нагода поспілкуватися з іменитими колегами та побувати на цьому тренінгу, взнати та відкрити для себе багато нового. Про веб-аналітику, глобальність сучасних медіа, оцифровку ЗМІ, контент-маркетинг, монетизацію сайтів  розповідав Дмитро Тужанський, один з кращих журналістів України.

На одному диханні пройшли практичні заняття та лекція з візуалізації даних, вимог до відео та фото в сучасних матеріалах журналістів. Про це  розповідала Еміне Зіятдінова, яка  вже багато років працює з фотографією, є автором багатьох фотовиставок. Еміне навчалася майстерності кілька років в Україні та Канаді. Віталій Мороз, публіцист та журналіст, який теж отримав освіту за кордоном, в Бостоні, провів лекцію з аналізу та етики в інтернеті, сучасного формату відео, розповів про правила поводження та коментування на інтернет-платформах та сайтах. Присутні взнали багато нового з  лекції Кріса Дотена, голови відділу новітніх технологій в національному демократичному інституті, який прямо з Америки, через Скайп, спілкувався  та навчав основам кібер-безпеки та безпечних он-лайн комунікацій.

Було дуже повчально та цікаво побувати на тренінгу,  долучитися до сучасних реалій журналістики .

Ірина Лісова, редактор газети "Пологівські вісті"

http://jerait.com