Телекомпанія «ТБ-БЕРДЯНСЬК» виграла суд і готується до наступного

http://jerait.com

Депутат Бердянської міської ради Віктор Цуканов програв суд за позовом до свого колеги по депкорпусу Сергія Шарая, Маргарити Венцевой та комунальної телекомпанії «ТБ-Бердянськ» у Апеляційному суді Запорізької області. Причиною позову став сюжет, який вийшов у програмі «Новини. Коротко» 26 лютого 2014 року. У сюжеті С. Шарай висловився на адресу  кількох своїх колег-депутатів з приводу їх дій, в тому числі, і В. Цуканова. Останній звернувся до суду з позовом на своїх колег та комунальну телекомпанію, прагнучи визнати інформацію про нього недостовірною.

Вимоги В. Цуканова частково задовольнив 16 липня Бердянський міськрайонний суд. Однак, 27 серпня Колегія суддів Судової Палати  у цивільних справах Запорізької області заявила, що висновки першого суду є суперечливими і помилковими. Судова Колегія, посилаючись на свободу політичних дебатів у ЗМІ, наголосила на тому, якщо політичні діячі різного рівня виставляють себе на публічне обговорення, то вони підлягають ретельному громадському контролю і потенційно можуть зазнати гострої та сильної критики. Публічні особи повинні це розуміти. В тому числі і позивач Цуканов, який є депутатом міської ради.  Колегія суддів вважає, що  інформація, яка прозвучала в ефірі  ТБ-Бердянськ 16 лютого з боку С.Шарая та М.Венцевої, не є негативною і недостовірною щодо позивача  і не може бути визнаною такою, що не відповідає дійсності.

Слід зазначити, що матеріал, поданий в сюжеті 26 лютого, став причиною того, що сім депутатів, більшість з яких є членами фракції Партії регіонів, увірвалися до приміщення телекомпанії та перешкоджали професійній журналістській діяльності працівників. Вони, зокрема, вимагали зняти сюжет з вечірніх випусків новин, затуляли камеру, а потім і взагалі заборонили знімати їх візит. В результаті було затримано вихід телепроекту «Прямий ефір» на більш ніж 7 хвилин. Також депутати в ультимативній формі вимагали від директора телекомпанії Вікторії Горбатко написати заяву про звільнення за особистим бажанням. Тож на черзі розгляд у суді справи за ст.171 ч.1 Кримінального Кодексу щодо депутатів, які перешкоджали професійній журналістській діяльності працівникам комунальної телекомпанії «ТБ-Бердянськ».

http://jerait.com