Допомога в скрутний ситуації: «ВОНАхаб» спасає жінок

http://jerait.com

У вересні минулого року в нашому місті відкрився Запорізький осередок проекту «ВОНАхаб», реалізуємого Фондом  ООН в галузі народонаселення в Україні UNFPA.

Знайомству з новоствореною благодійною організацією в особі Ганни Бардаченко, керівниці  ГО «Ділові українські жінки в Запорізькій області», кар`єрної радниці «ВОНАхабу», та Ірини Полієктової, директорки телеканалу МТМ, членкині громадського об`єднання, був присвячений  брифінг, який пройшов в Центрі журналістської солідарності для журналістів-переселенців.

«ВОНАхаб» - це спільний проект UNFPA, ГО «Ділові українські жінки в Запорізькій області», БФ «Посмішка UA» за фінансування USAID. Хаб працює в п`яти областях України і опікується жінками ВПО, постраждалими від домашнього насильства або тими, що потрапили в скрутні життєві обставини. Проект спрямовано на розвиток їх професійного потенціалу та фінансової спроможності.

Запорізький обласний осередок надає психологічну допомогу, проводить безкоштовне професійне навчання, перекваліфікацію, тренінги-зустрічі. Тут можна безкоштовно отримати індивідуальну конфіденційну консультацію кар`єрної радниці та допомогу на всіх етапах пошуку роботи або започаткування власного бізнесу, підтримку психологинь, можливість пройти професійні курси, отримати нові навички, нові знання. В кар`єрному хабі разом з партнером КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя» з квітня  відкрито тримісячну  Школу стартапу «ВОНА» для жінок, які мають здібності до підприємництва і бажають перетворити власне хобі на бізнес,  націлений на надання невеликих, але нагальних послуг для зручностей оточуючих. 

Бажаючі проходять конкурсний відбір до групи з десятьох жінок. За час навчання обговорюються стратегічні моделі інноваційного підприємництва, що допомагає правильному обгрунтуванню та початку власного бізнесу. Майбутні бізнесвумен за допомогою спеціалістів розробляють індивідуальні проекти для надання гранту. Троє кращих отримали  до 30 тисяч гривень, а 10 жінок відкрили власну справу, в основному, це онлайн послуги та хендмейд. Що ж стосується перекваліфікації, яка включає безкоштовне навчання обраній професії, складання резюме, тренінги, супровід після працевлаштування – за вісім місяців це вже дві групи, тобто 26 жінок.

Зараз бажаючі навчаються в бьютісфері – різноманітні перукарські послуги. На майбутнє планується розширення переліку професій, як то бухгалтери, баристи, будівельники-оздоблювачі, управління дронами, програмування.

«ВОНА хаб» має свій телеграм канал, де викладаються всі вакансії у місті, які можуть зацікавити жінок. Співпраця обласного центру з районами теж відбувається в телеграм каналах.

 - Безперечно, «ВОНАхаб» допомагає жінкам повірити в себе, - каже Антоніна Букрєєва з Якимівки, -  прибрати відчуття безпорадності, відкрити або розвинути в собі приховані таланти, а також стати соціально захищеними та успішними фахівцями. 

- Для нас, журналістів-переселенців, інформація про діяльність цього волонтерського об’єднання дуже цікава, - додає Валентина Авєріна з Лисичанську, - бо ми знаємо по собі, що таке опинитися в важкому психологічному стані, без роботи, без грошей, тому для впевнені, що відтепер жінки будуть знати, коли ім. звернутися у важку годину. 

«ВОНА» : вільна, окрилена, незалежна, амбітна. Це не лише слоган, це індивідуальний підхід до кожної, націлений на допомогу та результат.

Олена Морозова, фото Дар’ї Зирянової

http://jerait.com