Запорізька фотожурналістка виступала в Європарламенті

http://jerait.com

В Запорізькому Центрі журналістської солідарності відбулася зустріч місцевих медійників та журналістів-переселенців з відомою фотокореспонденткою Катериною Клочко, яка з першого дня війни працює в гарячих точках – на Запорізькому напрямку, на передовій та у прифронтових громадах області. 

А цікавим приводом для зустрічі стала участь нашої колеги в складі делегації журналістів з прифронтових територій в адвокаційній поїздці до Брюсселя, на засідання Європарламенту. Враженнями від цієї поїздки Катя і поділилася на зустрічі в ЦЖС. З трибуни Європарламенту вона продемонструвала власні світлини про наслідки обстрілів росіянами Запоріжжя, Гуляйполя і Оріхова.

- Це було наше головне завдання, ще раз нагадати європарламентарям страшну правду про війну, горе та руйнування, яке несуть Україні російські агресори, про героїзм наших захисників, - говорить медійниця. - Разом з колегами із Сум і Чернігова я ділилася досвідом роботи під час війни і озвучувала виклики, що стали перед Україною під час широкомасштабного вторгнення. Я подарувала парламентарям український прапор з підписами наших жінок-бійців Запорізької Тероборони, як нагадування про те, що ми боремося, але нам потрібна постійна підтримка. І, повинна сказати, ми її відчули – щиру і потужну.

Окрім того, на зустрічах з європейськими колегами в Брюсселі і в Римі ми підняли питання  щодо необхідності страхування життя українських журналістів, які працюють на лінії фронту. Програма страхування повинна бути закріплена на законодавчому рівні, як це зроблено у всьому цивілізованому світі. Порушувалося і питання емоційного вигорання воєнних кореспондентів. Їм обов'язково потрібен відпочинок і відновлення сил після поїздок в зону бойових дій, - зазначила Катерина Клочко.

- Хочу також відмітити, – підкреслила вона, що працівники європейських ЗМІ особливу увагу приділяють розвінчанню російських фейків щодо ситуації в Україні. Зокрема, їх дуже цікавить Запорізька область, значна територія якої тимчасово захоплена російськими військами. Під час робочих зустрічей з європейськими колегами йшлося також про невідворотність покарання рф за воєнні злочини в Україні і відшкодування завданих війною збитків.

 - Місцева преса, - зазначила Катерина, - широко висвітлювала нашу роботу. Під час короткого перебування в Римі ми також взяли участь в роботі конференції з питань відновлення регіонів, найбільш постраждалих від ворога. Італійські бізнесмени вже обрали шість українських громад, яким буде надана допомога у відбудові зруйнованих населених пунктів. Сподіваємося, що і запорізькі громади після визволення територій отримають таку ж потужну підтримку, - сказала запорізька фотокореспондентка.

Валентина Бистрова. Фото Дар’ї Зирянової 

http://jerait.com