Що треба робити, щоб не попасти в «інформаційну бульбашку»

http://jerait.com

Про важливість цифрових платформ у сучасному медіасередовищі йшлося під час тренінгу в  Запорізькому Центрі журналістської солідарності, який для журналістів-переселенців та першокурсників Національного університету «Запорізька політехніка» провів ІТ-фахівець, розробник програмного забезпечення Олег Косьмина.

Цифрові платформи представляють собою автоматизовані системи, які дозволяють широкому колу осіб користуватися їхніми можливостями через інтернет і вирішувати різноманітні завдання в автоматичному режимі. Цифрові платформи - це комплекс інструментів, за допомогою яких можна поширювати інформацію і робити аналіз своєї діяльності. До цифрових медіа належать програмне забезпечення, цифрові зображення, цифрове відео, веб-сторінки і веб-сайти, блоги, мобільні додатки.

Олег Косьмина ознайомив учасників тренінгу з особливостями деяких з 20-ти цифрових платформ. Цифрові платформи появилися в 90-х роках минулого століття завдяки глобальній експансії мережі інтернет та інформаційним і комунікаційним технологіям. Вони дуже швидко почали входити в наше життя й істотно впливати на суспільство.

 - Сьогодні цифрові платформи змінюють медіа-пейзаж і дуже впливають на роботу медівників. Щоб адаптуватися до цифрових ЗМІ, журналісти повинні постійно навчатися, - наголосив Олег Косьмина. - Потрібно розуміти, з якою аудиторією доведеться спілкуватися. Цифрові платформи відкривають перед медійниками широкі можливості. Зокрема, у фейсбуці можна не тільки спілкуватися, мати зворотній зв'язок з читачами у реальному часі, а й працювати з грішми. ФБ надає змогу для комунікації, впливу на аудиторію, формування суспільної думки надають,  як ютуб і телеграмканали. А ще є відео- та аудіо-стрімінг, веб-сайти та блоги, різні мобільні додатки, які доступні, швидкі в подачі інформації.

Учасники тренінгу обговорили позитивні і негативні моменти впливу цифрових платформ на їхніх користувачів. Зважаючи на безмежний потік інформації, потрібно навчитися відсікати зайву, аби не потрапити в «інформаційну бульбашку», тобто в стан інформаційної ізоляції. Отримані під час тренінгу знання і поради стануть у пригоді як журналістам-початківцям, так і досвідченим працівникам ЗМІ.

- Дуже цікава і актуальна тема на сьогодні для тих хто працює у ЗМІ, - каже Вікторія Горбатко з Бердянська. -  На сьогодні ми переживаємо той період, коли всі повинні формувати контент у мережі. І це є великий плюс, бо в мережі можна отримати зворотній звʼязок від читача миттєво. Це все впливає на якість медіа. Завдяки цьому можливості будь-якого ЗМІ значно розширюються.

- Я сьогодні дізналась багато нового, зокрема про інформаційну бульбашку, - ділиться враженнями Марія Башкатова, студентка НУ «Запорізька політехніка». - Виявляється, що це не завжди не корисно: треба вміти відокремлювати новини, Також дізналась про те, що наразі існує безліч платформ для яких потрібно робити мультимедійний контент у різних форматах. Дякую, що нагадали про те, що телеграм-канали можуть бути небезпечними в плані публікації шейків, і треба використовувати альтернативні додатки, тобто дотримуватися інформаційної гігієни.

Нина Деркач, Дар’я Зирянова. Фото Дар’ї Зирянової

http://jerait.com