«СмартМедіа» – комунікаційний майданчик між владою та громадянами

http://jerait.com

В Івано-Франківську релокована із Харкова громадська організація «СмартМедіа», що займається діяльністю у сфері комунікацій реформ, провела захід для журналістів, на якому ознайомила їх зі своєю діяльністю.

За кілька місяців на Прикарпатті не припиняли працювати у звичній сфері. Так,  нещодавно організація представила відеофільми й аналітичні статті про реформи в Україні, в яких зібрано думки громадян, влади та експертів. Основна мета організації – створити комунікаційний майданчик між владою та громадянами, щоб вони змогли отримувати достовірну інформацію про реформи.

На думку голови ГО Олександри Щукіної, в умовах війни важливо проговорювати реформи, тому що війна підштовхнула владу до змін, а деякі реформи стали більш успішними протягом 2022-го. Як приклад, вона наводить цифрову реформу.

«На мою думку, реформа цифрової трансформації дуже успішна і війна навпаки підштовхнула, показавши її ефективність. Якщо користувачів додатку «Дія» до війни було вісім мільйонів, то зараз 18.5 мільйонів! І реформа показала свою необхідність, і що потрібно все переводити в цифрові формати, аби люди могли не втратити документи. ВПО можуть отримувати допомогу через «Дію», – зазначила Олександра.

«Роблячи аналіз того, наскільки люди обізнані у реформах, цього є недостатньо. Здебільшого люди не розуміють, які реформи відбуваються в країні. Реформи йдуть у швидкому темпі, які спровокувала війна. Розуміти, що відбувається, важливо для того, щоб країна розвивалася. Наша влада, чомусь так сталося, без руху громади не хоче розвиватися в правильному напрямі. Тому нам, як громаді, потрібно відстоювати та змушувати владу йти у правильному напрямі»,  – сказав експерт громадської організації «СмартМедіа» Віталій Світлик. 

У планах «СмартМедіа» продовжувати комунікацію реформ й охопити проєктом «Реформи для громадян» усю Україну. 

«Ми вирішили: поки що нашим осередком буде Івано-Франківськ. У майбутньому будуть регіональні координатори по всіх областях реалізації проєкту, а також будемо розвивати комунікацію реформ із залученням громадян, бо це дуже актуально історія. І для іноземних партнерів важливо, щоб громадяни контролювали владу та моніторили процеси», – поділилася Олександра. 

Ірина Блаженко

http://jerait.com