Наші знову перші!

http://jerait.com

Напередодні свята Незалежності України в Одесі проходив фінал 15-го  загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

У цьому році він був присвячений великому ювілею - 200-літтю від дня народження українського генія Тараса Шевченка. Свої привітання журналістам та літераторам надіслали – Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністр культури Євген Нищук, Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

На конкурс надійшло 210 персональних та колективних доробків зі всіх регіонів України, а також Молдови, Китаю, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю, Придністров`я. Особисто взяти участь у церемоній нагородження приїхало 62 учасника цього творчого змагання. Запорізька делегація в минулому році була гостями на фестивалі, а в цьому – взяла повноцінну участь, надіслав свої творчі доробки, та пройшла конкурсний відбір.

Конкурс проводився у семи номінаціях – «Велич слова Кобзаря», «Квітни, мова наша рідна!», «Мовне багатоголосся», «На видноті всього світу», «Первоцвіт», «Дихай озоном» та «Немає безіменних героїв». У номінацій «На видноті всього світу» перше місце посіли та отримали нагороду - голова Запорізької обласної організації НСЖУ Наталя Кузьменко та відповідальний секретар ЗОО НСЖУ Валентина Манжура за збірку оповідань «Сполохи пам`яті». Також керівники запорізького осередку спілки презентували перед поважним зібранням журналістський проект – нову книгу «Вартові пам`яті», яка присвячена 70-річчю визволення Запорізької області від німецько-фашистських загарбників. На початку літа авторський колектив брав участь у соціальному проекті комбінату «Запоріжсталь» «Ми – це місто» та отримав грант на видання фоліанту та здійснення волонтерського проекту. Видання також було презентоване на творчій зустрічі журналістів та письменників з дітьми, які відпочивають у одеському оздоровчому центрі «Молода гвардія».

Для учасників конкурсу та гостей фестивалю програмою була передбачена цікава розважально-пізнавальні заходи та екскурсії.

Наталя Вадимова

http://jerait.com