Відкрито кримінальне провадження

http://jerait.com

Як ми вже неодноразовому писали і на нашому сайті, і у відкритому Зверненні Правління ЗОО НСЖУ до міської влади і особисто до міського голови  останнього року в Запоріжжі склалася критична ситуація щодо доступу представників ЗМІ до Запорізької міської ради.

З травня 2020 року, всупереч закону, міський голова Володимир Буряк та інші представники міської влади системно перешкоджають журналістам займатися професійною діяльністю. Працівники ЗМІ не мають змоги потрапити на сесійні засідання Запорізької міської ради та виконавчого комітету, а з початку 2021 року - і на засідання постійних депутатських комісій. 

На заяви медійників до правоохоронних органів реакції не було. Порушення прав журналістів, незважаючи на їх настійливі вимоги, навіть не вносилися до ЄРДР. Останній випадок, коли працівників ЗМІ взагалі не пустили до будівлі міської ради завершився ще й небезпечною штовханиною депутата міськради Онищенка з журналістами.  

Медійники знову звернулися із заявою до поліції щодо перешкоджання їх діяльності посадовими особами міськради, а також відправили колективне Звернення до Президента України, голови Уряду, голови Верховної ради України, профільних міністрів та керівників відомств. Це Звернення підтримала і обласна організація НСЖУ.

Наполегливість журналістів у захисті своїх прав спричинила, нарешті, першу дієву реакцію. Як повідомляється на офіційному сайті Національної поліції в Запорізькій за заявами журналістів щодо недопуску їх на сесійні засідання Запорізької міської ради відділом дізнання відкрито кримінальне провадження.  

До відділу поліції № 1 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області надійшли заяви від представників регіональних засобів масової інформації про недопуск їх на сесійне засідання Запорізької міської ради.

Відомості, зібрані під час перевірки по суті заяв журналістів, стали підставою для внесення до ЄРДР і відкриття кримінального  провадження за ч. 1 ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України.

З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального проступку буде проведений весь комплекс необхідних слідчих дій.

Розслідування кримінального провадження знаходиться на контролі у керівництва поліції Запорізької області.

http://jerait.com