Сергій Томіленко: «Влада має надавати реальну підтримку ЗМІ, а не гратися в репресивні законодавчі ініціативи»

http://jerait.com

Сумнозвісний законопроект «Про медіа» поки що не виноситься на розгляд, але з’являються нові законодавчі ініціативи, які ставлять під загрозу свободу слова. Про це в ефірі телеканалу 112 Україна сказав очільник Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

- Багато відомих журналістів, громадських діячів виступали проти законопроекту «Про медіа», і тому було знято експрес-режим для його розгляду. Певним чином також завдяки розсвареності монобільшості і тому, що самі депутати бачать: якщо давати великі повноваження регулятору, то це може призвести до блокування свободи слова самих цих депутатів чи певних груп. Тож ця ініціатива на паузі. Але непокоїть, що реєструються нові й нові закони, які несуть ризик згортання свободи слова, – прокоментував Сергій Томіленко.

Зокрема, він навів приклад: в законопроекті про Службу безпеки України передбачені повноваження для відомства самостійно трактувати, які журналісти, медіа ведуть сепаратистську, підривну діяльність, і «глушити» ці канали. Також – ініціюється внесення змін до Закону про телебачення і радіо, щоб підіграти нинішньому кадровому складу Національної ради з питань телебачення й радіомовлення.

- Сьогодні, на жаль, бракує ініціатив урядових і парламентських на захист свободи слова, на боротьбу з безкарністю і реальну економічну підтримку місцевих ЗМІ. На сьогодні уряди багатьох країн впроваджують спеціальні програми підтримки місцевих засобів масової інформації, які в коронакризу страждають. В Україні ж виживання ЗМІ – це самопожертва редакторів і журналістів. Бо якщо районні газети не закриваються, то це вони економлять на зарплаті трудового колективу, щоб виконувати місію й інформувати суспільство, – сказав голова НСЖУ. 

Сергій Томіленко закликав владу реально допомагати медіа. 

- Ключова рекомендація до депутатів, посадовців – стати на захист свободи слова і не гратися в репресивні законодавчі ініціативи, бо ворожнеча з журналістами – завжди програшний варіант, – наголосив він. 

У дискусії очільник Спілки журналістів також зауважив, що ті парламентарі, які виходять із журналістського цеху, дуже рідко відстоюють інтереси колишніх колег. Навпаки, часто багато токсичних ініціатив, спрямованих на утиски свободи слова, ініціюють якраз ті люди, які раніше працювали в журналістиці. 

- У нас, на жаль, узагалі бракує професійної солідарності. Але ті колеги, які мали достойну репутацію, були відомі своїми журналістськими розслідуваннями, втрачаються для професії. А от чи вони набувають якоїсь ваги в політичному бомонді? – прокоментував Сергій Томіленко.

Журналісти – у підвищеній зоні ризику щодо захворюваності на коронавірус Журналістика – контактна професія, щоб якісно інформувати суспільство, медійники не можуть дозволити собі сидіти на дивані. Відтак, статистика захворюваності серед редакторів і журналістів наразі невтішна.  І владі треба звертати більшу увагу на те, що насправді відбувається на місцях, та належно комунікувати із населенням через ЗМІ.

P.S. Нагадаємо, що від ускладнень короно вірусу пішли з життя найкращі запорізькі журналісти – Ольга Якименко, головний редактор газети «Червоний промінь», заслужений журналіст України та оглядач газети «Південна зоря Олександр Старіков. Вічна вам пам’ять, дорогі колеги!

http://jerait.com