За поданням НСЖУ Верховна Рада проголсувала за збільшення покарання за злочини проти журналістів

http://jerait.com

В Україні можуть збільшити кримінальні та адміністративні покарання за злочини проти журналістів. Народні депутати України прийняли сьогодні, 4 листопада, за основу відповідний законопроект №3633. "За" проголосували 305 нардепів.

Вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, відмова в доступі журналіста до інформації, незаконну заборону висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб'єкта владних повноважень і будь-яке інше умисне перешкоджання професійній діяльності журналіста пропонується карати штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 8500 до 17 тис. гривень), арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Штраф від 17 тис. до 34 тис. гривень. арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі до 4 років пропонується ввести за вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків або переслідування журналіста у зв'язку з його виконанням законної професійної діяльності.

Депутати даним законопроектом хочуть карати на суму від 34 тис. до 51 тис. гривень або обмеженням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, якщо журналістові перешкоджали в його діяльності з використанням службового або посадового становища або за попередньою змовою групою осіб.

Законопроект спрямований на посилення захисту журналістів, їх близьких родичів і членів їх сімей від загроз або насильства в зв'язку з їх законній професійній діяльністю, а також в разі перешкоджання їх законній професійній діяльності, сказано в пояснювальній записці до документа.

Цей проект закону змінює і четверту частину статті 345 Кримінального кодексу України. Тепер вона передбачає позбавлення волі на строк від семи до чотирнадцяти років за погрозу вбивством, насильством, знищенням або пошкодженням майна журналіста, а також його близьким родичам або членам сім'ї, умисне заподіяння побоїв, легких, середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень за законну професійну діяльність журналіста.

http://jerait.com