В боротьбу за депутатські мандати вступають журналісти

http://jerait.com

Цього року, як ніколи раніше, активну громадянську позицію на місцевих виборах проявили члени Запорізької обласної журналістської організації. Близько 30 майстрів пера, відеокамери та мікрофону балотуються кандидатами в депутати місцевих рад всіх рівнів від різних політичних сил та блоків.

Причому, це, як часто бувало раніше, не просто прізвища у списках. Журналісти активно працюють у агітаційних наметах, проводять зустрічі з виборцями, прес-конференції, прямі лінії, тобто, по суті, те, що вміють і зобов’язані робити – спілкуватись з читачами, глядачами, слухами, доносити до них інформацію про життя і проблеми області, міста, територіальних громад. Вони висловлюють свою доволі фахову точку зору на розв’язання цих проблем, на шляхи розвитку та ефективної роботи місцевого самоврядування. Мають критичне мислення і чималий досвід роботи в радах, в громадських організаціях, в волонтерських структурах, в керівництві редакційними колективами. 

Скажімо, вже плідно відпрацював одну каденцію і балотується на другий термін до міської ради досвідчений журналіст, оглядач газети «МИГ» Володимир Москаленко, досвід роботи депутатом міської ради кількох скликань мають члени правління ЗОО НСЖУ Людмила Маринюк, яка працювала редактором газети, керівником телеканалу, а нині очолює міський Палац дитячої та юнацької творчості, та редактор газети «Позиція» Сергій Знаменський, який відпрацював попередню каденцію в обласній раді і балотується до її складу нині. Мають великий досвід депутатської та управлінської діяльності Тетяна Овчиннікова-Руденко, головний редактор газети «Нова Таврія» (м. Василівка), керівники великих підприємницьких структур, досвідчені економісти Олексій Литвин із Запоріжжя та Петро Гончарук з Бердянська.

А ще в великій журналістській команді кандидатів в депутати місцевих рад всіх рівнів найактивніші члени нашої обласної організації - енергійна і самовіддана журналіст-волонтер Надія Мороз, відзначена нагородами за волонтерську діяльність, голова жіночого осередку Запорізького козацтва, керівник молодіжного крила ЗОО НСЖУ, ведуча і тележурналіст Олена Шевчук, кандидати наук, голова обласної письменницької організації Ольга Стадніченко, та голова Всеукраїнської організації «Спас» Олександр Притула, генеральні директори телеканалу «Алекс» Ольга Калганова та телеканалу «Z» Дмитро Веліканов, директор ТБ «Бердянськ» Дарина Братанова, головний редактор сайту «Форпост» Олег Чернов, відома журналістка, громадський діяч, тренер-політтехнолог Олена Сопіна.

Енергії та наснаги додають команді членів НСЖУ-кандидатів в депутати місцевих рад досвідчені головні редактори реформованих газет Людмила Арман («Таврія», Токмак), Віталій Голод («Наше місто – Токмак»), Ірина Лісова («Пологівські вісті»), Юрій Дьомін («Михайлівські новини»), Ольга Лебедєва (телеканал «Алекс»), відомі бердянські журналісти - член правління ЗОО НСЖУ Вікторія Горбатко, Галина Плахотник, Михайло Агранат, Михайло Арман з Токмака, Руслан Бачурін з Якимівки та інші.

І, хоч балотуються наші колеги від різних політичних сил, мотивації у всіх схожі – чесно і активно працювати в інтересах виборців в кожному місті, селі, в кожній територіальній громаді, відстоювати інтереси своїх земляків, свободу слова, бути об’єктивними та відповідальними. 

Правління Запорізької обласної організації НСЖУ бажає всім колегам успіхів на виборах, бо всі наші колеги гідні стати депутатами, їхній досвід, патріотизм, активність дійсно послугуються інтересам людей.

Як відзначила голова ЗОО НСЖУ, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко, - після закінчення виборчої кампанії і оголошення переможців, депутати-журналісти будуть запрошені на засідання правління з пропозицією підписати Меморандум про співпрацю та дотримання норм журналістської етики в своїй депутатській діяльності. 

Валентина Бистрова

http://jerait.com