Журналісти стали спікерами грантового проекту

http://jerait.com

Журналісти Якимівської районної газети «Слово  трудівника», що на Запоріжжі, стали спікерами-експертами на тренінгах навчально-роз’яснювальної платформи народовладдя і громадського контролю за місцевою владою, які проводяться в рамках  грантового проєкту: НАВЧАЄМО. ОБИРАЄМО. ГОЛОСУЄМО. СПІВПРАЦЮЄМО. КОНТРОЛЮЄМО.

Організатори тренінгів поставили на меті провести широкомасштабну навчально-практичну роботу серед жителів громади із питань нововведень виборчого законодавства 2020 року. Перші два тренінги відбулися у приміщенні молодіжного ХАБу для представників дошкільного закладу «Топольок». 

Інформація про фундаментальні зміни виборчого законодавства одразу захопила увагу слухачів. Спочатку спікерка, головний редактор газети, заслужений журналіст України Тетяна Белименко, ознайомила учасників тренінгу із покроковою інструкцією правильного заповнення бюлетенів відповідно до нової виборчої системи за партійними списками (Якимівська ОТГ має більше 10 тисяч виборців). 

А великий навчально-тренувальний зразок виборчого бюлетеня стався у нагоді для обговорення можливих варіацій заповнення бюлетенів і роз’яснення правових наслідків таких варіантів. Хто такий «перший кандидат» партії і як за нього голосувати? Скільки і які зробити помітки у бюлетені, щоб обраний вами кандидат став депутатом… 

Слухачі засипали запитаннями спікерку ще на етапі тлумачення законодавства і продовжили це робити під час індивідуального заповнення зразків бюлетенів із виборів депутатів селищної ради. У ході тренінгу учасники ознайомилися із інструкцією і «дорожньою картою» виборця у день голосування і отримали роздаткові матеріали для проведення роз’яснювальної роботи серед своїх рідних, близьких та сусідів. 

Таких тренінгів у Якимівській громаді заплановано більше двох десятків, щоб охопити максимальну кількість земляків. Навчально-роз’яснювальна платформа народовладдя і громадського контролю за місцевою владою: «НАВЧАЄМО. ОБИРАЄМО. ГОЛОСУЄМО. СПІВПРАЦЮЄМО. КОНТРОЛЮЄМО» створена в рамках проекту, що реалізується Українською Асоціацією Медіа Бізнесу (УАМБ) «Підвищення ефективності місцевих медіа та збільшення їхньої ролі в громадах», який реалізовується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Тетяна Белименко

http://jerait.com