Запорізькі журналісти побували у прес-турі на Чернігівщині

http://jerait.com

Редактори друкованих ЗМІ Запорізької області Наталія Зворигіна  («Запорізька правда»), Людмила Арман («Таврія») , Ірина Лісова  («Пологівські вісті»), Юрій Дьомін («Михайлівськи новини») , Тетяна Белименко («Слово трудівника»), тележурналістки Катерина Стаценко і  Наталія Сергієнко з Енергодара взяли участь у прес-турі на Чернігівщину.

Цей захід   для журналістів ЗМК Запорізької, Луганської та Донецької  областей України організувала ГО «Український кризовий медіа-центр» у рамках проекту «Сучасні регіональні медіа – запорука якості у медіакомпетентній демократичній Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Норвегії в особі Посольства Королівства Норвегії в Києві.

Організатори прес-туру ставили за мету  ознайомити журналістів  східних областей та читацькі аудиторії їхніх ЗМІ з успіхами та здобутками впровадження реформ та культурно-історичним і туристичним потенціалом Чернігівщини. І це їм вдалося.

- Ми побували у Батуринській ОТГ, яка в останні роки активно розвиває туристичний потенціал. Тут  відкрито музей Миклухо-Маклая, піднято з попелу Батуринську цитадель та відреставровано Палац гетьмана Розумовського, що відвідують сотні, тисячі  туристів. Туристичний потенціал області нам під час зустрічі у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана презентував заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації  Павло Веселов. За його словами, Чернігівщина  займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам’яток культурної спадщини. Їх налічуються близько 9 тис., з них майже 2 тис. – національного значення.   За ініціативою Президента України в цьому році започатковано проєкт «Туристичні магніти України», що передбачає визначення в кожній області по три-п’ять найбільш привабливих з погляду туризму об’єктів історико-культурного та природного значення. Під час прес-туру ми могли побачити туристичні магніти Чернігівщини та відвідали Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» у Батурині, заглянули у минуле під час екскурсії по Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», ознайомилися із сучасним Черніговом під час зустрічі у прес-центрі газети «Деснянська правда» - розповіла учасниця прес-туру, головна редакторка газети «Таврія», член правління ЗОО НСЖУ Людмила Арман.

«Родзинкою» і не менш захоплюючим пунктом програми прес-туру до  Чернігівської області  стало відвідування журналістами парку природи «Беремицьке», що  розташований серед вікових живописних поліських лісів і боліт, в долині річки Десна.

Парк природи «Беремицьке» - природоохоронний об’єкт, що був відкритий для відвідувачів 13 жовтня 2017 року. Основна діяльність парку пов’язана з відновлення екосистем Подесіння шляхом впровадження ревайлдингових методів створення мозаїчних ландшафтів, в тому числі за рахунок природного випасу. 

Під час екскурсії по парку природи «Беремицьке» ми  відвідали  конюшні, де дізнались історію кожної породи, особливості утримання та розведення коней. У численних левадах ми бачили різних тварин  серед яких - воли Сірої Української породи, нам розповіли історію їх одомашнення та унікальні тяглові можливості.

В MiniZoo  познайомились з найменшими тваринами з різних куточків світу, дізнались про умови їх утримання, а в  Музеї «Диких котів»  побачили  представників роду котячих, які  проживають на території  України.Були ми і біля  лосевольєра, де мешкають врятовані працівниками парку лосі.

А ще ми поринули у минуле, пройшовши Стежками слов`ян, 

дізнались про світогляд, звичаї, обряди та вірування наших пращурів, що формувались під впливом природи. 

На сам кінець екскурсії ми піднялися на оглядову вежу і з висоти пташиного польоту змогли побачити мальовничі пейзажі, усю красу парку природи «Беремицьке».

- Під час прес-туру я переконалася, що надихнути себе на незабутню подорож і привезти незабутні враження, зробити цікаві фото  на тлі мальовничих  краєвидів та визначних місць можна подорожуючи Україною і, зокрема, Чернігівщиною. Яку ми відкрили для себе і розповімо про її туристичні магніти своїм читачам, - каже  Людмила Арман.

http://jerait.com