Редактори друкованих ЗМІ Запорізької області Наталія Зворигіна («Запорізька правда»), Людмила Арман («Таврія») , Ірина Лісова («Пологівські вісті»), Юрій Дьомін («Михайлівськи новини») , Тетяна Белименко («Слово трудівника»), тележурналістки Катерина Стаценко і Наталія Сергієнко з Енергодара взяли участь у прес-турі на Чернігівщину.
Цей захід для журналістів ЗМК Запорізької, Луганської та Донецької областей України організувала ГО «Український кризовий медіа-центр» у рамках проекту «Сучасні регіональні медіа – запорука якості у медіакомпетентній демократичній Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Норвегії в особі Посольства Королівства Норвегії в Києві.
Організатори прес-туру ставили за мету ознайомити журналістів східних областей та читацькі аудиторії їхніх ЗМІ з успіхами та здобутками впровадження реформ та культурно-історичним і туристичним потенціалом Чернігівщини. І це їм вдалося.
- Ми побували у Батуринській ОТГ, яка в останні роки активно розвиває туристичний потенціал. Тут відкрито музей Миклухо-Маклая, піднято з попелу Батуринську цитадель та відреставровано Палац гетьмана Розумовського, що відвідують сотні, тисячі туристів. Туристичний потенціал області нам під час зустрічі у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана презентував заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Павло Веселов. За його словами, Чернігівщина займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам’яток культурної спадщини. Їх налічуються близько 9 тис., з них майже 2 тис. – національного значення. За ініціативою Президента України в цьому році започатковано проєкт «Туристичні магніти України», що передбачає визначення в кожній області по три-п’ять найбільш привабливих з погляду туризму об’єктів історико-культурного та природного значення. Під час прес-туру ми могли побачити туристичні магніти Чернігівщини та відвідали Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» у Батурині, заглянули у минуле під час екскурсії по Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», ознайомилися із сучасним Черніговом під час зустрічі у прес-центрі газети «Деснянська правда» - розповіла учасниця прес-туру, головна редакторка газети «Таврія», член правління ЗОО НСЖУ Людмила Арман.
«Родзинкою» і не менш захоплюючим пунктом програми прес-туру до Чернігівської області стало відвідування журналістами парку природи «Беремицьке», що розташований серед вікових живописних поліських лісів і боліт, в долині річки Десна.
Парк природи «Беремицьке» - природоохоронний об’єкт, що був відкритий для відвідувачів 13 жовтня 2017 року. Основна діяльність парку пов’язана з відновлення екосистем Подесіння шляхом впровадження ревайлдингових методів створення мозаїчних ландшафтів, в тому числі за рахунок природного випасу.
Під час екскурсії по парку природи «Беремицьке» ми відвідали конюшні, де дізнались історію кожної породи, особливості утримання та розведення коней. У численних левадах ми бачили різних тварин серед яких - воли Сірої Української породи, нам розповіли історію їх одомашнення та унікальні тяглові можливості.
В MiniZoo познайомились з найменшими тваринами з різних куточків світу, дізнались про умови їх утримання, а в Музеї «Диких котів» побачили представників роду котячих, які проживають на території України.Були ми і біля лосевольєра, де мешкають врятовані працівниками парку лосі.
А ще ми поринули у минуле, пройшовши Стежками слов`ян,
дізнались про світогляд, звичаї, обряди та вірування наших пращурів, що формувались під впливом природи.
На сам кінець екскурсії ми піднялися на оглядову вежу і з висоти пташиного польоту змогли побачити мальовничі пейзажі, усю красу парку природи «Беремицьке».
- Під час прес-туру я переконалася, що надихнути себе на незабутню подорож і привезти незабутні враження, зробити цікаві фото на тлі мальовничих краєвидів та визначних місць можна подорожуючи Україною і, зокрема, Чернігівщиною. Яку ми відкрили для себе і розповімо про її туристичні магніти своїм читачам, - каже Людмила Арман.