Красне слово запорізьких журналістів

http://jerait.com

Вже тиждень поспіль на Запоріжжі проходить надзвичайне дійство Всеукраїнського масштабу – Книжкова толока, яка проводиться вже кілька років поспіль.  На ній представляють свою творчість і свої роботи провідні письменники та видавці України.

Давно небачене різноманіття книжок, презентації, зустрічі та спілкування з письменниками, перфоманси, театральні виступи, а ввечері – концерти сучасних гуртів та солістів і велика кількість поціновувачів красного слова – ось що таке книжкова толока на Запоріжжі.

Зважаючи на карантин, всі заходи проходять на свіжому повітрі. Локації толоки розташувалися на центральній проспекту Маяковського – від центру міста до самого Дніпра – протягом двох кілометрів. Біля кожного намета, де проходять зустрічі та презентації, є дезинфікуючі засоби, юні волонтери роздають всім маски. Але це книжковому святу не заважає. Запоріжці переходять від локації до локації, беруть участь в обговореннях та дискусіях і, шо особливо приємно, повертаються з толоки із стосами нових книжок. 

Для запорізьких же журналісті Толока традиційно це не тільки довготривалий захід, про який вони розповідають у своїх публікаціях, теле- та радіопрограмах, але ще й прекрасний привід гордості за своїх колег. Адже щороку наші медійники, члени Національної спілки журналістів України беруть участь у цьому святі книги як безпосередні  учасники,  представляють тут свій власний літературний доробок – нові книжки, журнальні публікації, антології тощо. 

Нинішній рік видався для запорізьких журналістів особливо врожайним. Вже пройшли презентації нових творів членів журналістської спільноти, членів обласної письменницької організації Миколи Білокопитова, Пилипа Юрика, Віри Юрик, Ольги Стадніченко, Ганни Лупинос, Володимира Віхляєва, Валентина Терлецького, який, до речі, окрім презентації, ще й виступив на Толоці з авторським концертом. Порадували новими книжками члени НСЖУ Олександр Білоусенк, В’ячеслав Саричев, Олена Шевчук.

В рамках Книжкової Толоки також відбвся захід пам’яті – презентація книги-альбому «Прозора межа мови» членів НСЖУ, колишнього голови обласної письменницької організації Олександра Медка, який, на жаль, пішов з життя одразу після її виходу в світ, та фотохудожника Сергія Лаврова. Хвилюючий, щемний захід зібрав справжніх поціновувачів унікальної творчості – збірки поезій хоку і прекрасних фотоілюстрацій…

Книжкова Толока продовжується, і запоріжці ще матимуть можливість познайомитися з творчістю запорізьких журналістів, визнаних майстрів красного слова.

На знімках: 

Презентація книги члена НСЖУ Олександра Білоусенка «Орачі приазовських степів».

Член НСЖУ, запорізька поетеса Ганна Лупинос проводить зустріч на одній з локацій Толоки.

Валентина Бистрова

http://jerait.com