Сергій Томіленко: «Законопроект «Про медіа» несе великі ризики для свободи слова в Україні»

http://jerait.com

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект «Про медіа» як допрацьований до першого читання. Таке рішення було ухвалено на засіданні Комітету.

Звертаючись до депутатів, голова НСЖУ Сергій Томіленко наголосив, що цей законопроект не стільки розв’яже проблеми медіапростору, скільки створить нові. Його прийняття несе великі ризики для свободи слова та існування незалежної журналістики, адже цим документом посилюються функції Національної ради з питань телебачення і радіомовлення як органу контролю для всіх видів ЗМІ. 

«Ми пропонуємо працювати над покращенням функціонування Нацради і шануємо висновок президента, який визнав незадовільною роботу регулятора. Не затвердив звіт Нацради і ваш комітет. Тому спочатку регулятор має повернути довіру, а вже потім отримувати нові функції», – наголосив очільник НСЖУ.

Також він запропонував як компромісний варіант можливість Нацради охоплювати аудіовізуальні ЗМІ, але вивести з-під її впливу друковані та онлайн медіа. Утім, більшістю голосів від представників «Слуги народу» законопроект було затверджено. Проти виступили Олександр Абдулін («Батьківщина»), Ірина Констанкевич («Партія «За майбутнє»), Юрій Павленко, Ренат Кузьмін та Олександр Качний (ОПЗЖ). 

«Найголовніше: там немає журналіста, медійника, натомість є бізнес, є Нацрада із зарплатами по 200 тисяч кожному, є їхні права, повноваження, апарат із зарплатами у тричі більшими ніж кабмінівські. Якось оце все гостро дисонує із тим, що кажуть і тим, що роблять… Що далі?! Будемо готувати правки до другого читання», – прокоментувала народна депутатка від об’єднання «За майбутнє» Ірина Констанкевич, аргументуючи, чому не голосувала за законопроєкт. 

Нагадаємо, що НСЖУ напередодні звернулася з вимогою до влади зняти законопроект «Про медіа» із розгляду. Відповідну заяву також підписали представники різних ЗМІ та громадських організацій.

http://jerait.com