Три роки знадобилось, щоб добитися справедливості

http://jerait.com

Запорізькі журналісти виграли суд проти міського голови міста Дніпрорудне Юрія Коробова. Його визнано винним у вчинені кримінального злочину, передбаченого ст. 171 – «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Позивачами виступали журналісти інформаційного агентства IPNEWS Владислав Павлюк та Єлизавета Манжос. Для того, щоб добитись справедливого рішення по справі медійникам знадобилось більше трьох років!

У 2016 році вони за завданням редакції проводили розслідування ситуації щодо порушень при ремонті протирадіаційного укриття. До речі, пізніше за фактом розслідування було відкрите кримінальне провадження №12017081190000188, у якому вже є експертиза з висновком про розкрадання бюджетних коштів. Але під час розслідування виникли проблеми з директором КП «Наш дім», який дозволив на адресу журналістів лайку і образи. 

Владислав Павлюк і Єлізавета Манжос звернулися до міського голови Юрія Коробова, якому підпорядковується КП «Наш дім». Однак, міський голова замість допомоги, на яку розраховували журналісти, почав відбирати у них відеокамеру, на якій був зафіксований факт образи.

Журналісти написали заяву до правоохоронних органів про перешкоджання законній професійній діяльності. І ось, через три з половиною роки Коробова визнали винним у вчиненні кримінального злочину, призначивши покарання у вигляді штрафу — 850 грн, але звільнили від сплати, оскільки сплив строк для притягнення до відповідальності. 

Не дивлячись на такий «м’який» фінал історії, журналісти вважають це принциповою перемогою. Бо вдалося досягнути головного – торжества справедливості та закону. І переконані – боротись за неї треба до останнього, адже сила закону не в жорстокості, а у невідворотності покарання за його порушення.

http://jerait.com