Чергова перемога газети «Запорізька правда»

http://jerait.com

Черговий раунд судових позовів стосувався позбавлення редакції газети «Запорізька правда» приміщення у запорізькому Будинку преси, нам вдалося вистояти і перемогти. Рішенням Апеляційного господарського суду у м. Дніпро заборонено виселяти нашу редакцію із двох кабінетів Будинку преси, де наразі розміщено майно КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР.

Боротьба за роздержавлення, а відтак, за існування нашої газети із 103(!)-річною історією, яка є клейнодом і своєрідним брендом Запорізького краю, триває з 2016 року. Саме тоді вступив у силу Закон України про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ, який зобов’язав власника газети – Запорізьку обласну раду відпустити видання у вільне плавання.

На жаль, депутати облради нинішнього скликання у порушення Конституції України не вважали за потрібне виконати Закон України про роздержавлення ЗМІ. Запорізька обласна рада взяла курс на знищення «Запорізької правди». Та запорізька громада сказала своє вагоме слово у цій справі. Запоріжці, передплачуючи свою газету, підтвердили власну готовність боротися за рідне видання. Невдовзі створена громадська організація «Клуб друзів «Запорізької правди» взялася захищати газету у судах різних рівнів. Визначною віхою у цій боротьбі стало рішення Третього апеляційного адміністративного суду у м. Дніпро, яким облраду зобов’язано виконати Закон України про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ по відношенню до «Запорізької правди» у повному обсязі – в тому числі, із збереженням видання, його назви, мови, тематичного наповнення.

На жаль, рішення, ухвалене у апеляційній інстанції, облрада не ратифікувала і понині. Тому «Запорізька правда» досі залишається у підвішеному стані: позбавлено свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ і не може виконувати єдиний вид виробничої діяльності, прописаний у його Статуті – видання газети. Тому сьогодні замість «Запорізької правди» у світ тимчасово виходить газета «ПравдаЗП», заснована ГО «Клуб друзів «Запорізької правди».
Дякуючи підтримці запоріжців і нашій наполегливості, ми все ж доб’ємося того, щоб повернути читачам саме «Запорізьку правду».

Судовий процес проти газети КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР про зобов'язання повернути КП «Запоріжжя» нежитлові приміщення загальною площею 74,0 кв. м та стягнення грошового боргу може стати прецедентом в історії Господарського суду Запорізької області: суддя відхилила всі аргументи захисників «Запорізької правди». Зокрема, і щодо порушень ст. 6 Закону України про державну підтримку ЗМІ і соціальний захист журналістів, датований ще 1997 роком. Саме ця стаття регламентує стосунки органів місцевого самоврядування і редакцій ЗМІ всіх форм власності і зобов’язує місцеву владу передавати редакціям приміщення для виконання їх статутної діяльності у безстрокове користування. Захисники газети звертали увагу на той факт, що мова ведеться про комунальне приміщення, в якому на поточний момент знаходиться майно редакції – яка, в свою чергу, допоки ще залишається реальним КП (нереформованим, неліквідованим, тощо). А отже, це майно – громади. Наголосимо, йдеться про дві кімнати у п’ятиповерховій будівлі, в якій наразі близько 120 аналогічних приміщень. Розпорядник цього майна від імені громади – ЗОР й досі не ухвалив жодного рішення щодо подальшої долі цього майна. Нагадаємо все ж про рішення третього апеляційного суду, яке й досі не виконане!
 
Цю ситуацію вдалося виправити у Апеляційному господарському суді м. Дніпро. Постановою судової апеляційної інстанції від 15 червня 2020 року було скасовано рішення Господарського суду Запорізької області від 29 січня 2020 року по справі № 980/2770/19 в частині повернення та виселення з нежитлових приміщень.

Вважаємо це перемогою усієї нашої Запорізької громади!

Людмила Віслоух, громадська захисниця газети
Наталя Зворигіна, в.о. головного редактора газети «Запорізька правда»

http://jerait.com