«Ні!» знищенню Суспільного мовлення!

http://jerait.com

21 червня на Хортиці тележурналісти, небайдужі та зацікавлені у творенні місцевого Суспільного мовника провели гру-моделювання: «Суспільне:Запоріжжя – на вихід!» Цією акцією вони засвідчили свою незгоду із намірами керівництва ПАТ «НСТУ» затвердити нову концепцію регіонального мовлення, якою суттєво скорочуються обсяги власного місцевого телерадіовиробництва.

Зазначимо, що журналісти регіональних філій Суспільного ще минулого року протестували проти цієї концепції. Громадськість підтримала журналістів, але в ПАТ НСТУ (голова – Зураб Аласанія) їх думку проігнорували. Формально представників регіональних філій нібито згодилися вислухати, а потім запросили просто на обговорення нової концепції.

Через карантин подальші активні дії були заблоковані, але коли було обіцяно, що 22 червня країна виходить із карантину, у філіях запланували провести подібні акції. До того ж,  напередодні до філії приїздили представники керівництва НСТУ, які, повідомили, що концепціябуде впроваджуватися. І, ймовірно, з 1 серпня, коли буде завершено карантин, розпочнуть процес скорочення людей. 

На тверде переконання колективів філій, - ця концепція недієва, небезпечна, не розвиває регіони. Філію можуть перетворити просто на офіс, де буде працювати 10-20 людей, яким будуть «спускати» контент із Києва. Але потрібно навпаки сприяти тому, щоб найкращі журналісти працювали у Суспільному, а не тікали в якісь проекти. 

Журналісти не просто протестували проти концепції, вони разом з громадськістю виробили і пропонують свої підходи до розвитку Суспільного мовлення. Власне, цьому і була присвячена гра-моделювання:, яка пройшла, на Хортиці – знаковому для запоріжців місці. До того ж, тут є вільний простір, де можна було забезпечити дистанцію між людьми і всі дотримання карантинних умов.

Наведемо кілька виступів учасників акції «Суспільне:Запоріжжя» – на вихід!» 

Денис Тарасов:

- Керівництво Суспільного мовника (який фінансується за гроші платників податків, тобто наші з вами) без участі суспільства та всупереч його волі вирішило позбавити жителів області незалежного телеканалу Суспільне Запоріжжя, який об’єктивно висвітлював є життя та проблеми запоріжців: проблеми з екологією, діяльність «заводомерії», вирубку та знищення парків, велорух Запоріжжя та відсутність транспортної інфраструктури, культурне та мистецьке життя, труднощі та радощі запоріжців.

Тому в неділю, на острові Хортиця зібралась рушійна сила Запоріжжя - її громадський актив, щоб висловити свій протест проти такої політики керівництва Суспільного мовлення (очільник Зураб Аласанія) та спільно спланувати, як ми будемо захищати свободу слова запорізького краю. План боротьби сформували, але перед початком бою за наші права та наш телеканал, пропонуємо керівництву Суспільного все ж таки схаменутись та сісти за стіл перемов з громадським активом Запоріжжя та Суспільне Запоріжжя. Козацький дух до свободи не зламати!

Ірина Перепелиця: Вважаю скорочення часу регіонального мовлення на Суспільному телебаченні неприпустимим. Ми, як мешканці, як платники податків, маємо право на незалежного регіонального мовника, на якісну, професійну місцеву журналістику, на повну, незаангажовану інформацію про все, що відбувається в нашій області. Зі свого боку хочу подякувати Суспільному Запоріжжя за небайдужість до проблем ВПО, за підтримку та участь. 

Ірина Пірогова: Скорочення часу мовлення у регіонах - це загроза національній безпеці. Не перебільшую. Позбавити людей єдиного незалежного "тутешнього" мовника - це позбавити нас наших прав і свобод. Ніколи не будуть столичні менеджери перейматися життям десятків областей. Суспільне Запоріжжя - це не лише про життя міста Запоріжжя, це пульс і чесний, виважений , якісний (!) продукт про наше тутешнє життя. Я проти скорочення мовлення Суспільного у регіонах.

- "Чому ми маємо довіряти людям, які зробили так, щоб нас зовсім не дивилися?"

- "У нас має бути свідоме Суспільне, яке розвиває нас. А зараз це деградація..."

- "Обмеження мене в часі на Суспільному, це обмеження моїх прав як громадянина, це порушення Конституції..."

- Такі думки висловили учасники акції у Запоріжжі: "Стоп скороченню Суспільного!"

Правління Запорізької обласної організації НСЖУ підтримує боротьбу тележурналістів та громадськості за розвиток регіонального Суспільного, як об’єктивного незалежного мовника, що висвітлює проблеми регіону і сприяє розвитку громадянського суспільства, становлення України як демократичної європейської держави!

http://jerait.com