Вшанували пам’ять героїв

http://jerait.com

У Любліні українські журналісти вшанували пам'ять співвітчизників, які загинули за незалежність України.

«Україно! Україно! Ось де  твої діти!». Ці слова нашого українського генія Тараса Шевченка викарбувані на пам’ятному знаці, на могилі вояків армії Української Народної Республіки,  які у 1920 році були союзниками Польщі у боротьбі з більшовиками.

Цей пам’ятник і могили вояків Армії УНР розташовані у православній частині найстарішого цвинтаря Любліна на вулиці Липова. 

На цьому священному місці побували журналісти з України,  учасники IV Польсько-українського форуму журналістів, що проходив  у Польщі   22-24 січня.

- Перед могилою наших співвітчизників ми разом з польськими колегами Павлом Боболовіч та Войцехом Покора згадали одні  з ключових моментів історії України – 22 січня 1918 року у Києві Українська Центральна Рада IV Універсалом проголосила повну незалежність Української Народної Республіки. А через рік  22 січня 1919-го у Львові було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та  Західноукраїнської Народної Республіки. На початку 1920 років боротьба за незалежність України зазнала невдачі. Але 22 січня стало для кожного з нас великим днем – Днем Соборності України.

Разом з польськими колегами ми запалили лампади символічних кольорів - білого і червоного та синього і жовтого. Та вшанували пам'ять українських героїв, які у 1920 році разом з поляками боролися проти спільного ворога, і  поклали свої життя за свободу і незалежність України, - розповіла учасниця  IV Польсько-українського форуму журналістів, член правління Запорізької обласної організації НСЖУ і редакторка Токмацької міськрайонної газети «Таврія» Людмила Арман.

Українські журналісти  також побували на могилі, де покоїться прах Юзефа Лободовського ( 19 березня 1909 -  18 квітня 1988)  польського письменника, поета,  публіциста. Він все життя захоплювався Україною,  захоплювався українською культурою і пропагував її в Європі. Він вважається представником української школи в польській літературі, і став символом нашої спільної історичної пам`яті.

http://jerait.com