Запорізька обласна філармонія - сезон 2020

http://jerait.com

Прес-центр «Журналіст» Запорізької обласної організації Національної спілки України відкрив новий сезон брифінгів та прес-конференцій  цього року.  Першими у гості до представників мас-медіа прийшли керівники Запорізької обласної філармонії.

Цього разу до журналістів завітали Ірина Конарева, генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України; В`ячеслав Редя, головний диригент академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, народний артист України; Ольга Беженарь, художній керівник філармонії, заслужена артистка України; Сергій Черногор, головний хормейстер академічного козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» обласної філармонії, заслужений артист України; Юлія Дар`їна, керівник літературно-драматургічної частини філармонії.

Цього року 11 січня Запорізькій обласній філармонії виповнився 81 рік.  Сьогодні – це колектив професіоналів, талановитий та бажаний не тільки в Запорізькій області, а і поза межами України. Минулий концертний сезон був вельми насичений: 372 заходи, які змогли подивитися 65 тисяч глядачів, з них 25 тисяч – діти. Лише новорічно-різдвяних вистави за участі артистів і колективів обласної філармонії, що проходили при повних аншлагах, налічується 49, у тому числі і виїзні, для всіх вікових категорій. 26 показів дитячої святкової шоу-програми «Казковий бум» відвідало 11 тисяч малюків, з них понад 3 тисячі дітей з сімей воїнів - захисників, вихованців будинків-інтернатів, дітей з особливими потребами – на безоплатній основі.

В наступному році очікується не менш плідний і насичений на події сезон. У творчих планах – проведення цікавих різножанрових культурно-мистецьких програм, прем`єрних проєктів та фестивальних заходів, про що й розповідали імениті гості.

Серед прем`єр концерти академічного симфонічного оркестру до 250-річчя з Дня народження Людвіга ван Бетховена за участі народного артиста України Юрія Кота (фортепіано, Київ), програма «Зірки оперної сцени» за участі видатних гостей-співачок Олени Ширяєвої (Київ) та Марії Ратковської (Італія). У нових мистецьких проектах від артистів обласної філармонії глядачі матимуть нагоду побачити сольні концерти солістів Юлії Якси, Германа Романченка, Ілони Турчанінової, бенефіс метра філармонії Алли Ходакової «Півстоліття на сцені», велику концертну програму до ювілея  Бетховена, в якій прозвучать вокальні та інструментальні твори видатного композитора, за роялем піаніст-віртуоз Роман Лопатинський (Київ).

Шанувальники козацького ансамблю «Запорожці» зможуть насолодитися прем`єрною програмою «Танці народів світу» та концертом «І знову звучить орган», де у супроводі органу (за пультом заслужена артистка України Ілона Турчанінова) прозвучать класичні твори у виконанні «Запорожців» та провідних артистів філармонії.

У 2020 році буде продовжено популярний проєкт «Філармонія -  дітям», започаткований ще у 2014. А новацією цього року стане творчий просвітницький проєкт для дорослих «Мистецькі зустрічі», який подарує шанувальникам зустріч з шедеврами класичної музики.

В’ячеслав Редя та Ольга Беженарь окремо виділили у своїх розповідях тему фестивального руху у стінах філармонії. 

На сцені концертного залу ім. Глінки навесні зустрінуться учасники ХХ-го ювілейного міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавчого мистецтва «Акорди Хортиці». В цьому році відкриватимуть фестиваль переможці попередніх років, які сьогодні здобули міжнародний авторитет та визнання.

В травні відбудеться VI Всеукраїнський конкурс – фестиваль бандуристів «Хортицький кобзар» спільно з Національною Спілкою кобзарів України, Запорізькою обласною державною адміністрацією, Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Департаментом культури і туризму Запорізької міської ради, Національним заповідником «Хортиця», Запорізьким обласним осередком Національної Спілки кобзарів України з метою актуалізації та розвитку традицій національної культури, творчості Тараса Шевченка та кобзарського виконавства. 

Ще однією з визначних мистецьких подій у Запоріжжі стане фінал І-го міжнародного конкурсу вокалістів ім. Джорджио Мерігі «Овації семи континентів», який пройде у травні. Фіналісти з Італії, Греції, України, Польщі, Південної Кореї виступатимуть на сцені нашої філармонії. В рамках конкурсу відбудеться Оперний фестиваль, на якому свої таланти демонструватимуть фіналісти і переможці конкурсу.

Тож, бажаємо колективу філармонії  успіху та наснаги, творчої креативності та любові від глядачів.

Олена Морозова, фото Юрія Зелинського

http://jerait.com