Перша в Україні нова стратегія інвестування в житлове будівництво

http://jerait.com

У прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ відбулась прес-конференція, присвячена впровадженню в місті Запоріжжі принципово нової стратегії інвестування в будівництво багатоповерхової житлової забудови.

Ознайомити з новаціями до журналістів завітали автори і розробники Програми «IBIS» (Investments Building Insurance Strategy) Петро Сабашук, президент корпорації «Рассвет», Анатолій Петряєв, директор відділення «ЗОД ПРАВЕКС БАНК», Уляна Антонова, спеціаліст по цінних паперах корпорації «Рассвет», Олександр Картавий, начальник департаменту «Творча архітектурна майстерня «Рассвет», Мирослава Балабан, модератор заходу.

Петро Сабашук, незмінний керівник корпорації «Рассвет», якій виповнилося 30 років, розповів, що значне зменшення попиту в сфері продажу на первинному ринку житла, яке виникло у з`вязку зі зниженням курсу долара, підштовхнула його до втілення в Запоріжжі вперше в Україні нової стратегії – нових умов сплати за житло у новобудовах.  Місія  нової стратегії – створення безпекових умов інвестування в нове будівництво, а саме - сплати громадянами за майбутню нерухомість: квартиру або пентхаус. 

Ідея запровадження саме в житловому будівництві так званого рахунку умовного зберігання (ескроу) належить Анатолію Петряєву, співробітнику Правекс банку.

На підготовчому етапі, який включає отримання необхідних для подальшого будівництва дозволів та проведення експертиз, Інвестор сплачує 25% загальної вартості об`єкту нерухомого майна (квартири) Фінансовому партнеру, про що складається контракт. Забудовник за власний кошт страхує вказану суму внеску. У випадку не виконання забудовником своїх зобов`язань цього етапу програми, страхова компанія - партнер компенсує Інвестору суму сплачених коштів. На другому етапі – основному періоді будівництва, інвестор сплачує решту вартості частками за фактично виконані будівельні роботи банку, який, в свою чергу за допомогою незалежного сертифікованого фахівця з питань технічного нагляду за будівництвом контролює фактичне виконання робіт.

Після введення об`єкту в експлуатацію інвестор набуває право власності на квартиру. Таким чином, по закінченню програми він отримує нерухомість в сучасній новобудові без ризиків втрати власних заощаджень, і вартість нерухомості значно дешевша, ніж купівля готової квартири в тій же самій новобудові.

Петро Сабашук розповів ще багато цікавого. Журналістам було продемонстровано ролик про майбутній стиль новобудов – це будівництво 18-ти поверхових будинків, які осучаснять наше місто і, разом з тим, збережуть на рівні перших поверхів силует старого Олександрівська. 

В пріоритеті у корпорації завжди було і є прагнення до сучасного, комфортного, енергозберігаючого житла. Синтез традиційних технологій та інновацій буде запропоновано клієнтам у нових проєктах, які розробляються разом з провідними архітекторами Запоріжжя.

Олена Морозова, фото Юрія Зелінського

http://jerait.com