Розпочата дискусія «Про залучення до Спілки працівників цифрових медіа»

http://jerait.com

На засіданні Секретаріату Національної спілки журналістів України 5 листопада було розглянуто питання «Про заходи для підвищення цифрових навичок журналістів та залучення до Спілки працівників цифрових медіа».

Активне обговорення цього питання секретарями НСЖУ свідчить про актуальність теми та необхідність розвивати нашу роботу в цьому напрямі. Зокрема, пролунала пропозиція розробити онлайн-форму для подання документів для вступу до Спілки. 

Учасники засідання проголосували за рішення, текст якого додається. Цим листом ми започатковуємо внутрішньоспілчанську дискусію з цього питання. Теми для обговорення: 

•    зростання кількості журналістів онлайн медіа, 

•    нові спеціальності в журналістиці цифрової доби,

•    чим Спілка може бути привабливою для журналістів цифрових медіа? 

•    як журналісти цифрових медіа можуть посилити Спілку?

•    на яких умовах можемо приймати до Спілки фрілансерів та блогерів?

•    які сучасні форми роботи та комунікації повинна використовувати Спілка?

Ваші пропозиції, будь ласка, надсилайте за адресами: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. . Або телефонуйте мені чи Сергію Антоновичу. Ваша думка дуже важлива!

Ліна Кущ, перший секретар НСЖУ

Рішення Секретаріату НСЖУ про заходи для підвищення цифрових навичок журналістів та залучення до Спілки працівників цифрових медіа

Протягом останніх років медіапростір стрімко змінюється, з’являються нові форми і канали подачі інформації: онлайн-медіа, відеоблоги, соціальні мережі, подкасти тощо. 

Так само змінюється і професія журналіста. Для того, щоб утримувати аудиторію, наші колеги потребують нових цифрових навичок і нових знань. Це вимога часу. 

Тому Національна спілка журналістів України цього року приділяє велику увагу підвищенню кваліфікації членів спілки. Протягом серпня і вересня Спілка разом із Міжнародною Комп’ютерною Академією «ШАГ» організувала і провела три тренінги з циклу «YouTube для журналістів». Також цього року у спілці був організований тренінг із фото- та відеозйомки мобільним телефоном. 

Наступний крок – залучення до лав Спілки працівників цифрових ЗМІ. Зараз у цих медіа працює значна частина наших колег, і надалі ця частка збільшуватиметься. 

Нам варто посилити увагу до цих колег: розповідати про діяльність НСЖУ, про можливість вступу до Спілки, про переваги членства, про приклади журналістської солідарності. Працівники цифрових ЗМІ так само потребують захисту своїх прав, як і журналісти традиційних медіа. 

Тому робота з журналістами цифрових медіа стає одним із пріоритетів Спілки на наступний рік. Такий же пріоритет визначає і Міжнародна федерація журналістів.

Секретаріат Національної спілки журналістів України на своєму засіданні 5 листопада 2019 р. вирішив: 

  1. Схвалити роботу центрального апарату Спілки із організації тренінгів та інших навчальних заходів для підвищення цифрових навичок журналістів традиційних ЗМІ. 
  1. Сприяти поширенню навчальних матеріалів серед членів Спілки. 
  1. Вивчити можливість проведення таких навчальних заходів у регіонах. 
  1. Організувати внутрішньоспілчанську дискусію про залучення до лав Спілки журналістів цифрових ЗМІ (листопад-грудень). 
  1. Узагальнити пропозиції і винести їх на розгляд Правління в грудні 2019 р. 
http://jerait.com