Екскурсія в старовинний замок

http://jerait.com

Ветерани-журналісти Запорізької спілки не сидять на місці, люблять активні і цікаві заходи, в тому числі пізнавальні екскурсії по рідному краю.

Цього разу ми вирушили на екскурсію до Василівки, де розташований знаменитий замок Попова. З цією пам'яткою архітектури пов'язана історія дворянського роду Попових. Засновник замку Василь Попов був одним із сподвижників князя Потьомкіна. Прославлений архітектор Микола Бенуа на місці козацьких зимівників з 1864 року і в наступні двадцять років створював тут унікальну будову з елементами готики і бароко. Але історичні перепетії не пощадили замок, його руйнували і більшовики, і фашисти, чи не багато залишилося від колишньої пишноти: в різні часи тут розташовувалися свинарник, корівник, клуб, а в 1932 році була відкрита перша в районі середня школа.

Тепер після реконструкції тут відкрито палацово-парковий комплекс, в якому розташовується історико-архітектурний музей. З величезним інтересом ми ознайомилися з експонатами музею, разом з організатором екскурсій Вікторією Богданової обійшли територію, почули її захоплююча розповідь про кожну зі збережених будівель, спускалися навіть в підвали, де раніше були лазні. Після війни в одному з будинків музею знаходилася школа-інтернат. Тут з 1944 року навчався в молодших класах наш колега Жан Кучмій.

Після смачного обіду в кафе "Печера" ми вирушили в приватний зоопарк. Невеликий, але дуже доглянутий. Тут живуть тигри, леви, ведмеді, єноти, багато рослин. Відчувається, що все в зоопарку зроблено з любов'ю.

Від поїздки у кожного з нас залишилося чудове враження. За її організацію щиро дякуємо наших колег Маю Мурзіну, Валентину Сигареву, а також відповідального секретаря ЗОО НСЖУ Валентину Манжуру.

Григорій Петраков, голова ветеранської організації ЗОО НСЖУ

http://jerait.com