Депутати обласної ради знехтували законом і не виконали рішення суду

http://jerait.com

На другому пленарному засіданні 32-ї сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання депутати розглянули близько 50 питань порядку денного. Стосовно  питання роздержавлення  газети «Запорізька правда», тут депутати проявили себе – у порушення  Закону  за невеличким виключенням практично повним  складом  проігнорували рішення суду і вчергове «прокатили» проект рішення про реформування видання. І  цей виклик можна було б списати на звичайну байдужість наших обранців, в першу чергу, по відношенню до  своїх  виборців, адже  саме запоріжці, жителі нашої області,  щороку  попри всі потуги збити їх з пантелику, передплачуючи цю  газету, прагнуть зберегти таке  єдине в області   українськомовне видання  регіонального рівня із 103-річною історією (за іронією долі чергове  засідання сесії облради відбулося напередодні  цієї святкової для «Запорізької правди» дати – 3 листопада), але  сутність проблеми полягає значно глибше.

Так і не відшкодовано  борг за друк газети у 2017 році перед ТОВ «Видавничий будинок «Кераміст» у сумі  натепер з урахуванням судових  витрат  на понад 500 тис грн.,   також з вини облради, яка не погодилась передати права  на видання «Запорізька правда» трудовому колективу КП «Газета «Запорізька правда» ЗОР, чим позбавила  власне комунальне підприємство на час ведення судових процесів можливості заробляти кошти на утримання нереформованого з вини тої ж обласної ради підприємства (заробітні плати персоналу, податкові виплати, оплату комунальних послуг, тощо) нарощені борги також сягнули майже 500 тис. грн. і, з огляду на недалекоглядну позицію депутатів,  продовжують нарощуватися. Також мова і про приміщення, яке  на поточний момент закріплено за підприємством – дві кімнати у Будинку преси (колись тут цілий поверх належав «Запорізькій правді», а нині - розміщені  здебільшого масажний салон, кабінет шугарінгу та інші аналогічні кабінети), які наразі намагаються відібрати у газети у порушення Закону про роздержавлення, яким зобов’язані передати  його в оренду вже реформованому ЗМІ на пільгових умовах терміном від 15(!) років.

Тож, така ситуація по відношенню до газети, що склалась на нинішній сесії, прогнозує   не тільки  кримінальне провадження по відношенню до кожного  з депутатів, які у порушення закону не виконали рішення суду, але й  призведе, в результаті,  до суттєвих бюджетних витрат на погашення заборгованості «Запорізької правди».

До речі, і сам голова облради Григорій Самардак також не виконав рішення суду з питання роздержавлення газети «Запорізька правда».

http://jerait.com