З ювілеєм, «Перначе»!

http://jerait.com

В прес-центрі «Журналіст» ЗОО НСЖУ відбулась прес-конференція з художнім керівником Народного ансамблю Запорізької поліції «Пернач» Олександром Мацкевічем з нагоди 30-літньго ювілею самобутнього пісенного колективу.

«Пернач» був створений у листопаді 1989 року в лавах Запорізької міліції любителями народної творчості і української мови і до сьогодення є єдиним в Україні співочим колективом в органах внутрішніх справ, на концертах якого у Київський столиці можна було почути спів одразу п`ятьох підполковників.  Засновник та художній керівник ансамблю, Григорій Вербицький, на той час був заступником начальника обласної «Державтоінспекції», а підполковник міліції Олександр Мацкевіч очолив колектив у 2009 році.

Наразі ансамбль налічує 34 артисти, серед яких талановиті співаки, музики, танцюристи, майстри розмовного жанру. В репертуарі колективу, що від початку відрізнявся особливим колоритом суто народного співу, чудовими голосами, - народні, козацькі пісні, а також творчість власних авторів, журналістів, членів Запорізької обласної спілки письменників та членів обласної організації НСЖУ, серед яких Анатолій Сердюк, Пилип Юрик, Григорій Лютий, Анатолій Рекубрацький. В хорі співають журналістки Наталя Зворигіна та Олена Піддубна. 

Ще у 1992 році за рішенням Президії Ради Федерації Профспілок України ансамблю було присвоєно звання «Народний самодіяльний колектив», а в 2009 – звання «Заслужений колектив Українського козацтва».

Співочий колектив багаторазово приймав участь у фольклорних конкурсах, Всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких святах і фестивалях, де здобував перемоги,  призи та визнання. Неодноразово становився Лауреатом та переможцем конкурсів в Україні, Білорусі, Польщі.

Вінцем творчості колектив вважає свою перемогу у 2007 році на Всесвітньому фольклорному фестивалі «Мрангово – 13» в Польщі, запрошення у місто Краків на зустріч з Папою Римським Бенедиктом ХVІ, перемогу в проекті «Фольк-мьюзик» На Першому Національному телеканалі та виступ на головній сцені держави – майдані Незалежності у 2013 році.

 Родзинкою «Пернача» є театралізація пісень, пританцьовки, використання козацької атрибутики.

Про творчість колективу зроблено 8 відеофільмів обласним телебаченням. За 30 років про народний ансамбль створено понад 100 телепередач, в тому числі на центральних телеканалах.

У 2019 ювілейному році «Пернач» знову підтвердив звання Народного самодіяльного колективу, прийняв участь в міжнародних фестивалях «Відроди Хортицю, відроди велич предків» та «Запорізький Спас» імені Анатолія Єрмака.

В неділю, 3 листопада з нагоди 30-річчя колективу в ДК «Титан» для шанувальників національної культури відбудеться святковий концерт з оновленим репертуаром та купою сюрпризів.

Журналістська спільнота теж приєднується до поздоровлень.

Олена Морозова, фото Світлани Костюк

http://jerait.com