Депутати облради мусять виконати рішення Верховного суду України щодо роздержавлення «Запорізької правди»

http://jerait.com

На пленарному засіданні чергової 32 сесії Запорізької обласної ради депутати повинні були розглянути більше 130 питань черги денної,  у числі оголошених  значився і проект довгоочікуваного рішення щодо роздержавлення   газети «Запорізька правда».

Нагадаю, що 3 квітня  цього року  Третій апеляційний адміністративний суд у місті Дніпро ухвалив рішення на користь колективу газети. І воно б мало вступити у силу з моменту його проголошення у судовому засіданні.  Але через касаційну скаргу  Запорізької обласної державної адміністрації(! Зверніть увагу, та інстанція – саме ЗОДА, яка відповідала за успішну реалізацію Закону України  про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ безпосередньо  у Запорізькій області,  у  цій судовій справі реалізація виконавчого провадження була призупинена.  Фактично з 3 квітня  колектив перебуває у  підвішеному стані, бо позбавлений Свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ, не може здійснювати єдиного виду виробничої діяльності, визначеного у Статуті, – видання газети, і будучи нереформованим,  не може вести  власну господарчу діяльність, зокрема,  виплачувати заробітну плату працівникам, погашати податкові виплати, оплачувати комунальні послуги тощо, а відтак накопичує борги по всіх вказаних статтях.  

Зазначимо,  Верховний суд України  виніс  25 вересня відповідну Ухвалу у справі  №280\5102\18 про визнання  бездіяльності  Запорізької обласної ради  у питанні реформування  КП «Газети «Запорізька правда» ЗОР  протиправною і зобов’язав депутатів все ж виконати Закон про роздержавлення по відношенню до «Запорізької правди». Рішення суду остаточне, а його невиконання  призведе  до притягання до кримінальної відповідальності і карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Тож можна було сподіватись, що депутати проявлять  відповідальність і ухвалять єдине вірне рішення  щодо «Запорізької правди».

За планом депутати ухвалили чергу денну. У числі питань, винесених на розгляд облради виявилося близько десятка звернень депутатів ЗОР до Верховної Ради України та Президента України Володимира Зеленського. Два з них, стали причиною оголошення дострокової перерви в роботі сесії. І вже невдовзі голова облради підписав розпорядження про скликання депутатів на друге пленарне засідання 32-ї сесії, яке відбудеться 24 жовтня.  Сподіваємось, цього дня нарешті депутати  й виконають рішення Верховного суду щодо «Запорізької правди». Тож далі буде!

Наталія Зворигіна

http://jerait.com