Звернення до голови НСЖУ Томіленка С.А.

http://jerait.com

Шановний Сергію Антоновичу!

Це звернення від групи керівників ЗМІ сільських районів Запорізької області. Воно пов’язано із тим, що за кілька днів мала б розпочатися передплата на періодичні друковані засоби масової інформації на 2020 рік. І це нас турбує. Турбує через те, що дирекція АТ «Укрпошта» має намір підвищити тариф на 15-20 % на доставку друкованої продукції.  Це пов’язано із тим, на  думку Генерального директора АТ «Укрпошта» Смілянського І.Є., що скоротилась кількість друкованих видань.

На сьогодні за свої послуги, далекі від якісних і своєчасних, місцеві видання сплачують  «Укрпошті»  вже  від 20%  і вище. З черговим підвищенням тарифів виходить, що половину  доходів від передплати ми  будемо  віддавати  за доставку і розповсюдження монополісту?  Це не партнерські стосунки, - це планомірне знищення місцевої преси.

Підвищення тарифів.

У нас запитання: а чому скоротилась  кількість друкованих видань? Чи не тому, що пан Смілянський за час свого керівництва розвалив поштовий зв’язок, і взагалі всю цю, колись налагоджену, галузь. Сьогодні не вистачає поштарок, а в деяких селах їх взагалі немає. Навіть в такому густонаселеному пункті як райцентр  Приазовське Запорізької області постійна вакансія поштарок. А ті листоноші, що залишились, не встигають своєчасно розносити пошту, тому газети в найкращому випадку, доносять через день, в більшості через два-чотири. А у період зимових свят чи літніх відпусток бувало і таке, що приносили один раз –одразу за місяць чотири номера. «Голос України» несуть пачками через три – чотири дні.  Долучаються працівники Центра поштового зв’язку, який опікується  декількома районами,  вони змушені самі розносити пошту, хоча до цього ніякого відношення не мають. В деяких населених пунктах ліквідували приміщення пошти, де збиралися люди, обговорювали наболілі питання, або просто розмовляли. 

Заробітна плата листонош – це друга причина чому не вистачає їх. Зрозумійте, ми за достойну оцінку праці робітника. Але домірну. Хіба можна порівняти заробітну плату Гендиректора і листоноші. Так, у Гендиректора відповідальність більша, але ж не в 500 разів.

Пан Смілянський і його оточення (заступники перш за все) бачать посаду як самозбагачення за рахунок  бідної держави, займають антидержавницьку позицію.  Цього допустити не можна. Під час інформаційної війни з ворогом вони знищують місцеву пресу, саме вона ближче до людей, їх не хвилює доля маленької людини, перш за все – сільської, їх хвилює власна кишеня.  

Резюме. Доки працюватиме на займаній посаді Гендиректора АТ «Укрпошта» Смілянський І.Є. громадяни і надалі втрачатимуть поштовий зв’язок із світом. 

Пропозиція:

1. Поштова галузь потребує реформування, але з іншою командою керівників.

2. Скликати Всеукраїнську нараду (семінар, тощо) редакторів із запрошенням Президента Зеленського В.О. (саме Зеленського, не заступників).

3. Термін проведення наради до завершення строку обговорення проекту. Про затвердження тарифів на  приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою. (до 7.09.2019 включно).

Директор ТОВ «Редакція газети «Приазовская новь»  Тимофєєв Л.М.

Директор ПП «Медіа-центр «Слово трудівника» Белименко Т.В.

Директор, головний редактор ТОВ «Редакція міськрайоної газети «Новий день» Кудусова Д.Л.

Головний редактор ТОВ «Районна газета «Нова Таврія» (м. Василівка) Овчиннікова-Руденко Т.О.  

Директор ПП «Редакція газети «Рідний край 1» Причиненко К.В.

Директор ПП «Медіа-центр «Колос» Федоров О.О.

Директор ТОВ «Південна зоря» Тисленко Ю.Л.

ТОВ "Редакція газети "Роз-інформ" Подрєз Л. І.

Директор ТОВ «Редакція  газети «Трудова слава» (м. Оріхів)  Карпенко С.В.

Головний редактор обласної газети «Запорізька правда» Зворигіна  Н.Г.

http://jerait.com