Фактчекінг-турі на Приморську ВЕС

http://jerait.com

Нещодавно  запорізькі  журналісти та вчителі   побували у фактчекінг-турі на Приморській  вітровій електростанції, що у Запорізькій області.

Освітня  екскурсія   була проведена   ГО   «Екосенс»   у   рамках   проекту «Запоріжжя за чисту енергію»   за підтримки  німецького  федерального Міністерства з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки   Міжнародної Кліматичної ініціативи.

Фактчекінг- перевірка фактів.  Тому   учасники   у цій поїздці отримали відповіді на такі питання, як: небезпечність та галасливість  вітряків- турбін  та   як вони генерують енергію, дія на  навколишнє середовище (загибель  бджіл та птиць), взаємодія з міською громадою , тощо.

Екскурсію провів головний енергетик станції – Артем Попов. Він розказав, що  Україна займає п’яте місце  у Європі по будівництву ВЕС. Приморська  станція  введена  в   експлуатацію у нинішньому році. На ній  розташовані 26 вітряків –турбін  виробництва  General  Elektrik  на  відстані   поміж ними 800м,  загальною потужністю 100 МВатт, висотою  щогли турбіни -110 м , що значно вище  Статуї  Свободи та Біг-Бена, довжиною  кожної лопасті - 56 м. 

Усі процеси  вітрогенерації  відсліжуються  та управляються у центральній диспетчерській за допомогою комп’ютерів. Це  моніторинг теплових та механічних характеристик турбін, зниження та   збільшення  їх   потужності. Вони  виробляють енергію безупинно, крім випадків  швидкості  вітру більш, ніж 25 м/сек. На ВЕС  є своя метеостанція яка дає прогнози погоди на  чотири дні.

Також учасники екскурсії побували  впритул біля вітряків та  впевнились, що вони  працюють тихо та без вібрації і гудіння.

Артем Попов   наголосив про переваги вітрових електростанцій.  Це  цілорічна генерація енергії, безвідходний процес, за оцінкою екологів енергія вітру - одна з найчистіших, яка мінімально  впливає на природу та здоров’я людини.

Головна перевага  будівництва вітрових електростанцій - енергонезалежність від угля та ядерного топлива.

Світлана Костюк, фото автора

 

http://jerait.com