Всеукраїнська федерація «Спас» запрошує на фестиваль

http://jerait.com

На зустріч з журналістами  у прес - центр Запорізької обласної організації НСЖУ завітали   Олександр Притула  - президент  Всеукраїнської федерації «Спас»,    Олена Шевчук - член правління ЗОО НСЖУ, куратор молодіжного крила , координатор «Жіночого козацтва».

Прес - конференція була присвячена проведенню в Запоріжжі  двадцять третього   фестивалю національних воїнських та традиційних культур «Козацький Спас» імені Анатолія Єрмака. 

Фестиваль «Запорозький  Спас» відбудеться 9-10серпня  у Запорізькій школі-інтернаті  «Козацький Ліцей»,  закриття фестивалю – 11 серпня  у Національному  заповіднику «Кам’яна  Могила» в Києві.  

Трохи  історії.  Перший Всеукраїнський фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв  відбувся в м. Запоріжжя у 1997 році.  Він був   заснований  Школою традиційного козацького бойового мистецтва «Спас»  та Запорізькою міською радою  і  ставив собі за мету сприяти відродженню і популяризації національних бойових мистецтв та видів боротьби.

Для офіційного розвитку українського рукопашу  «Спас» в Україні і в інших країнах в 2005 році було створено Всеукраїнську громадську організацію «Всеукраїнська федерація «Спас».  В 2005 році при ВГО заснована Академія «Спас», завданням якої став науково-методичний розвиток українського бойового мистецтва. Для популяризації показового напряму  при федерації створюється театр козацького бою «Запорозький Спас». У  2010 році Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту «Український рукопаш «Спас» внесений в перелік видів спорту, що визнані в Україні.

У програмі фестивалю – турніри  з козацького  та історичного фехтування. майстер - класи від найвідоміших майстрів з різних видів рукопашу  та  великий гала - концерт,  в якому будуть брати участь  театр козацького бою "Запорозький Спас", осередки школи "Спас", представники національних видів боротьби, творчі та музичні колективи Запоріжжя, представниці  осередку  козацького  шабельного  бою   «Коловерть»   «Жіночого  Запорізького   Козацтва»  з показовим  виступом  фланкировки  (мистецтва володіння шаблею) .

Пройдуть виставки виробів та майстер-класи   народних майстрів,  пленер ковальського мистецтва. Родзинкою фестивалю буде  вистава під небом «Хлопчик-укропчик». 10 серпня о 12 годині  для журналістів буде проведений майстер-клас самооборони. На фестивалі  презентують найбільшу в  світі трьохметрову булаву, вироблену в Миколаєві, яка буде подорожувати  козацькими  фестивалями  та заряджатися козацькою силою.

17-18 серпня 2019  року в парку «Київська Русь»   (Київська область, Обухівський р-н,   с. Копачів)   пройде  Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Козацький Спас» імені Анатолія Єрмака.

Світлана Костюк, фото автора

http://jerait.com