Журналістам про вибори: аналітика програм та висновки

http://jerait.com

У прес-центрі «Журналіст» Запорізької обласної організації НСЖУ громадська організація «CENTRE.UA» презентувала результати аналізу та онлайн - платформу порівняння передвиборчих програм топ - 12 політичних партій. Спікером заходу був Андрій Андрушків - керівник проектів ГО «CENTRE.UA».

Зовсім скоро українці на виборчих дільницях віддаватимуть свій голос за одну з партій. Однак, щоб зробити свідомий та поінформований вибір, потрібно, щонайменше, ознайомитися з офіційними документами - передвиборчими програмами політичних партій. 

Саме в цьому їм і зможе допомогти аналітичне дослідження спеціалістів. Спілкуючись з журналістами, вони  підкреслили головну мету своєї діяльності – працювати з українськими виборцями до виборів! Завдяки дослідженню, пересічні українці мають відтепер можливість всього за 15-20 хвилин ознайомитися з позиціями політичних партій під час дострокових парламентських виборів. 

Об’єктом вивчення та аналізу стали програмні обіцянки топ - 12 політичних партій у головних напрямках соціально-економічного життя людей. Вивчалися тексти передвиборчих програм, які офіційно опубліковані на сайті ЦВК. 

Крім цього, спираючись на дослідження експертів ГО «CENTRE.UA» можна також порівняти позиції кандидатів у 25 сферах політики, які входять до компетенції парламенту. Позиції партій команда аналітиків взяла з передвиборчих програм, опублікованих на сайті Центральної виборчої комісії.

Окрім цього, виборці можуть пройти онлайн - тест, обрати з позицій партій ті, які відповідають їхнім поглядам і в фіналі побачити топ - 3 партії, програми яких збігаються з власними позиціями. 

Таке ґрунтовне дослідження д програм політичних партій та кандидатів-мажоритарників стало можливим завдяки підтримці Агентства Міжнародного розвитку « USAID».

Команда переконана, що цим інструментом скористається, принаймні, кілька сотень тисяч виборців, які матимуть вплив на розподіл голосів між партіями на позачергових парламентських виборах України.

На презентації також були присутні спостерігачі за позачерговими парламентськими виборами в Україні - Місія ОБСЄ та міжнародна неурядова організація «Canaden».

Світлана Костюк

http://jerait.com