Захистимо свободу слова

http://jerait.com

На пленумі Правління в квітні 2019 року було схвалено підсумки ініціативи НСЖУ з підписання «Декларації на захист свободи слова» з кандидатами на посаду Президента України. Також пленум рекомендував поширити цю практику і на парламентську кампанію.

В рамках реалізації цього рішення минулого тижня відбулися зустрічі активу Національної спілки журналістів України з окремими лідерами політичних сил: з головою партії «Голос» Юлією Клименко та з головою партії «Слуга народу» Дмитром Разумковим.

Під час зустрічей  розглянуті питання щодо ситуації з місцевими ЗМІ, із загальнонаціональними телеканалами, щодо захисту прав журналістів, можливих законодавчих ініціатив тощо. 

Також минулого тижня у студії програми «Право на владу» телеканалу 1+1 Декларацію підписали: Дмитро Разумков («Слуга народу»), Юлія Тимошенко (ВО «Батьківщина»), Володимир Гройсман («Українська стратегія»), Ігор Смешко («Сила і честь»), Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»), Андрій Садовий.

Декларація відкрита для підписання усіма учасниками парламентських виборів. У тому числі – кандидатами по мажоритарних округах. Будь ласка, пропонуйте кандидатам приєднатися і поставити свій підпис. Ініціюйте зустрічі, роз’яснюйте політикам наші проблеми. Це допоможе сформувати в майбутній Верховній Раді певне коло депутатів, які обізнані з актуальними проблемами і реальною ситуацією в журналістському середовищі та готові захищати свободу слова. 

Із повагою, 

Голова НСЖУ 

Сергій ТОМІЛЕНКО,

Перша Секретар НСЖУ 

Ліна КУЩ

ДЕКЛАРАЦІЯ

на захист свободи слова

Напередодні Парламентських виборів, Національна спілка журналістів закликає політичні сили взяти на себе добровільні зобов’язання гарантувати свободу слова, її подальше утвердження і розвиток відповідно до світових стандартів. 

Політична сила (кандидат у народні депутати України) має задекларувати зобов’язання - у разі проходження до Парламенту, дотримуватися 7 принципів: 

Перше. Поважати свободу слова і самовираження. 

Друге. Не вчиняти жодних дій, що незаконно обмежують ці свободи. Публічно засуджувати подібні спроби. 

Третє. Не перешкоджати журналістській роботі, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ. 

Четверте. Не використовувати силові органи і регуляторів для переслідування журналістів. МВС, ГПУ, СБУ, НАБУ, НАЗК, ДБР, ДФС, Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення та інші державні структури не повинні бути інструментами тиску на редакційну політику медіа та роботу журналістів. Переслідування журналістів за їхні матеріали є неприпустимим. 

П’яте. Щорічно проводити публічні звіти керівників правоохоронних органів про результати розслідувань злочинів проти журналістів та боротьбу із безкарністю. 

Шосте. З повагою ставитися до роботи журналістів; не ділити їх на «своїх» і «поганих», не чіпляти ярликів і не заохочувати ворожнечу. 

Сьоме. Поважати чинні закони у сфері свободи слова, а законодавчі новації погоджувати з журналістською спільнотою і медіа в ході проведення широких консультацій.

 

http://jerait.com