Постійні спостерігачі місії ОБСЄ спілкувалися із запорізькими медійниками

http://jerait.com

Напередодні виборів народних депутатів України серію зустрічей із запорізькими журналістами провели спостерігачі Канадської місії Розмірі Кейнрс та Крістофер Манор. Зокрема вони  відвідали редакцію Мелітопольської міськрайонної газети "Новий день", де спілкувалися з головним редактором газети, членом правління ЗОО НСЖУ, заслуженим журналістом України Ділярою Кудусовою. Гостей редакції цікавили актуальні питання, пов'язані з виборами, інтеркультурність та демократичність Мелітопольщини, головні аспекти виборчого процесу в місті та в районі, а також роль і робота медіа в регіоні під час виборчого процесу.

Слід відзначити, що спостерігачі Канадської місії уважно слідкували і за ходом виборчої кампанії виборів Президента України. Ця міжнародна організація  оцінює виконання Україною зобов'язань перед ОБСЄ, дотримання стандартів демократичних виборів та чинного законодавства. Загальні висновки оприлюднюються наприкінці виборчого процесу та надаються рекомендації щодо покращення виборчих процесів у майбутньому.

В Мелітополі Розмірі Кейрнс та Крістофер Манор провели ще кілька зустрічей, а потім вирушили до обласного центру. В Запоріжжі спостерігачі завітали до прес-центру «Журналіст» обласної організації НСЖУ, спілкувалися з відповідальним секретарем ЗОО НСЖУ Валентиною Манжурою. Їх цікавили не тільки перебіг виборчих процесів в місті і в області, а й дотримання журналістських стандартів у висвітленні виборів та суспільно-політичного життя в цілому, дотримання прав журналістів та їхньої безпеки. Розмова була насиченою і корисною для обох сторін.

Принагідно дізнавшись, що 9 липня у прес-центрі ЗОО НСЖУ планується прес-конференція по темі: «Вибори-2019. За кого голосувати? Презентація результатів аналізу програм політичних партій», яку проводитиме Громадська організація «Центр UA», гості висловили бажання взяти участь у заході, і одержали запрошення від запорізьких журналістів на прес-конференцію.

Валентина Бистрова

http://jerait.com