У Запоріжжі буде свій Голівуд

http://jerait.com

У прес-центрі ЗОО НСЖУ «Журналіст» відбулася прес-конференція, присвячена презентації новоствореного громадського об’єднання «Запорізька кіношкола».

Які завдання ставить перед собою ЗКШ, з ким уже планує спільні проекти, кого бачить партнерами та прихильниками, як бажає розвивати кіно- та інші види аудіо-відео мистецтва, що пропонує зробити для їхнього розвитку? Про все це розповіли журналістам засновники громадського об’єднання –член НСЖУ Віталій Семенюк і відомий художник Ґаґік Курґінян, а також їхні колеги – Світлана Кочкарьова – головний режисер Запорізької філії Суспільного телебачення, Михайло Едель – керівник дитячо-юнацької телестудії «Грані».

За словами засновників «Кіношколи», нині ще триває пошук організацій та особистостей, яким не байдужий стан як професійного, так і аматорського кіно в Запоріжжі і, загалом, в Україні. ЗКШ співпрацюватиме з ними. Мета такого об’єднання - допомогти талановитій молоді розкрити свій потенціал саме в кіноіндустрії.

Аматорів будуть навчати й консультувати спеціалісти з багаторічним досвідом. Молодь навчиться акторській грі, написанню сценаріїв та монтажу кінофільмів. Тут робитимуть усе, щоб людина вміла створювати фільм, який би потім мав успіх на кінофестивалях усього світу. Організатори проекту переконані – у Запоріжжі чимало креативних та активних молодих людей. Вік абітурієнтів необмежений. Зараховуватимуться до школи діти з шести років. Навчатися в ній зможуть навіть люди поважного віку.

Одними із перших проектів громадського об’єднання планується організація кінофестивалю, його тема та форма поки що відпрацьовуються. Першими відгукнулася щодо партнерства із «Запорізькою кіно школою» Запорізька філія Суспільного телебачення та дитячо-юнацька телестудія «Грані» та Запорізька обласна організація НСЖУ.

Фільми, як зазначив Ґаґік Курґінян, будуть переважно українсько- та російськомовні.

Отже, не тільки на студії імені Олександра Довженка чи в Голівуді можна буде взяти участь у зйомках кіно, але й у нашому Запоріжжі. Причому, випускатимуться фільми як короткометражні, так і повнометражні.

Сергій Стрілець

http://jerait.com