Перемога НСЖУ в Європі

http://jerait.com

На Конгресі Європейської Федерації журналістів, що проходив 9-10 травня у Таллінні, до нового складу виконкому ЄФЖ обрано голову Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка.

Кампанія з виборів була непростою, на 7 місць у виконкомі претендувало 14 кандидатів. Під час обговорення позиції НСЖУ були спроби нейтралізувати наші заклики по солідарності із українськими журналістами, які переслідуються в РФ, Криму та окупованому Донбасі окремими представниками французької делегації та гостями Конгресу з РФ (СЖР офіційно не допустили до участі у Конгресі, оскільки росіяни не сплачують внески до ЄФЖ, бо вважають федерацію «занадто прозахідною та антиросійською»).

Водночас, абсолютна більшість делегатів Конгресу ЄФЖ підтримала запропоновані НСЖУ два звернення - солідарність із українськими журналістами, яких переслідує Росія чи контрольовані нею сили, та стурбованість неприпустимо високим рівнем фізичної небезпеки журналістів в Україні (із підтримкою ініціативи проведення спеціальних парламентських слухань, чого вимагає НСЖУ).

Щодо виконкому ЄФЖ - це уперше представник України увійшов до керівного органу федерації. При цьому отримано голосів більше від авторитетних кандидатів з Фінляндії, Швейцарії, Франції, Британії, Польщі та Португалії.

Президентом ЄФЖ переобрано Могенса Блічера Б'єрегарда з Данії, а віце-президентом стала Марта Барченілла з Іспанії (повноваження віце-президента склала Надія Ажгіхіна). До виконкому ЄФЖ на трирічний період відтепер входять представники України, Чорногорії, Італії, Греції, Туреччини, Німеччини та Бельгії.

- Хочу подякувати керівникам обласних НСЖУ, членам Правління та Ревізійної Комісії, всім членам Спілки за підтримку і співпрацю, - сказав Сергій Томіленко.

http://jerait.com