Журналістам про нові он-лайн сервіси Пенсійного фонду України

http://jerait.com

В Одесі відбулася прес-конференція для працівників мас-медіа чотирьох південних областей України за темою «Запровадження нових сервісів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду». В ній взяли участь і запорізькі журналісти.

Проблема, винесена на обговорення, більш, ніж актуальна, оскільки стосується абсолютно всіх громадян – і тих, що вже набули пенсійного віку, і тих, для кого це ще в майбутньому. Адже обізнаність в усьому, що стосується цього соціально вразливого питання, вміння самому одержати потрібну інформацію, скористатися новими можливостями, які надає Пенсійний Фонд України, не лише заощадить людям пенсійного віку час і нерви, а й додасть впевненості і відповідальності, і, врешті-решт, сприятиме формуванню активної громадянської позиції.

Саме у цьому вбачають головний смисл введення нових он-лайн-сервісів працівники Пенсійного фонду України, про що вони детально і дохідливо розповіли журналістам. Бо ж саме працівники мас-медіа є головними комунікаторами між громадянами і Пенсійним фондом. Тож мають найперше самі ґрунтовно володіти ситуацією.
 
Як відзначив, спілкуючись з журналістами заступник голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін, - «Нинішні пенсіонери – впевнені користувачі мережі Інтернет. Саме тому Пенсійний фонд України постійно працює над розвитком надання дистанційних послуг через веб-портал різним категоріям: не лише працюючому населенню, а й пенсіонерам».
 
Журналістам Одеської, Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей було презентовано низку вже запроваджених сервісів, орієнтованих на пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Це, зокрема:

- налаштування послуги безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та розміру свого страхового стажу);

- отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії);

- інформацію про свій «зароблений» страховий стаж (загальний та у розрізі кожного року), щомісячні відрахування (єдиного соціального внеску) роботодавцем через кабінет страхувальника.

Всі ці послуги можна отримати, якщо зареєструватися на Веб-порталі Пенсійного фонду з використанням електронного цифрового підпису, або за логіном і паролем. Електронний підпис можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів, перелік яких є на порталі. Логін і пароль видається в будь-якому відділенні Пенсійного фонду при пред’явленні паспорта та ідентифікаційного коду.

Презентацію сервісів веб-порталу електронних послуг провела для журналістів начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України в Одеській області Ірина Чернявська.

Спікери прес-конференції детально відповіли на багаточисленні запитання журналістів, озброївши їх цифрами і фактами, а також великим масивом інформації для подальших публікацій. До розмови також долучилися керівники головних управлінь Пенсійного Фонду України Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей, що зробило її більш насиченою та конкретною.
 
Зокрема, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Вікторія Терещенко розповіла про впровадження он-лайн сервісів в практику роботи в нашому регіоні, про освітні заходи з оволодіння користуванням цих послуг для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників, тощо.

Журналісти також дізналися, що веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України має на сьогодні 3,2 мільйона користувачів. І популярність цих послуг зростає.

Додамо, що організатором прес-конференції спільно з Пенсійним Фондом України виступив Український освітній центр реформ за підтримки Проекту USAID»Трансформація фінансового сектору України».

Валентина Бистрова

http://jerait.com