Журналістам про життя об’єднаних громад

http://jerait.com

Запорізькі журналісти взяли участь у тематичному прес-турі до Вільнянського району - «Практика функціонування органів місцевого самоврядування Павлівської сільської об’єднаної територіальної громади». Його організувала Асоціація міст України за підтримки в рамках спільного з USAID проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), за інформаційного сприяння ЗОО НСЖУ.

Як відзначила, виступаючи перед журналістами, заступник голови Павлівської сільської громади Наталія Третяк, - реформа місцевого самоврядування дала селу потужний поштовх та реальні можливості для соціально-економічного розвитку території. Красномовне тому свідчення зримі зміни на краще, які вже відбулися і продовжують відбуватися в селах, що ввійшли до громади, хоча існує вона лише два роки. До того ж, з 20 сіл, які увійшли до її складу – багато зовсім маленьких – до кількох десятків будинків. Але і там поступово вирішуються проблеми вуличного освітлення, доріг, забезпечення водою, організації торгівлі всім необхідним, тощо.

– Ми виходимо з того, що кожен член громади а їх у нас майже 4000 тисячі, повинен відчути позитивні зміни на власному досвіді, водночас – кожен повинен працювати задля її розбудови та гідного життя.

Під час оглядових екскурсій журналісти ознайомилися з найбільш значущими соціально-побутовими об’єктами, де після утворення громади було зроблено чимало покращень.

У Нововасилівці відремонтований Будинок культури, кімнати для занять гуртків та репетицій, замінені вікна. Ще два роки тому він взимку традиційно не працював через відсутність опалення. Зі створенням громади збудовано сучасну котельню, яка працює на альтернативних видах палива. Тепер вона забезпечує теплом центр культури та дозвілля, а незабаром до неї буде підключено ще й медичну амбулаторію та місцевий навчально-виховний комплекс. В останньому, до речі, теж замінені вікна, завершується ремонт покрівлі. В класах встановлено нові двері, придбано сучасні парти та мультимедійне обладнання. За підтримки громади тут почали працювати за програмою «Нова українська школа».

Не менш разючі зміни відбулися і в Семенківському – ще одному великому селі громади. Вікна у навчально-виховному комплексі теж замінено на енергозберігаючі, відремонтовано спортивний зал, обладнано більш сучасною технікою комп’ютерний клас, а «першачки» вже проходять підготовку за програмою «Нова українська школа» і, спілкуючись з журналістами, радо показували новенькі Айпади, за допомогою яких вони навчаються. Деякі з дітей лише в школі вперше взяли в руки це «чудо техніки».

Тут також працює прекрасна виробнича майстерня та кружок моделювання. Моделі учнів займають призові місця на всеукраїнських змаганнях. До цього варто додати, що в обох школах громада забезпечила безкоштовне харчування учнів, на заняття їх доправляють шкільні автобуси, і навіть тренера із Запоріжжя, щоб займався з дітлахами, оплачує громада.

Наступна зупинка прес-туру - с. Павлівське. Тут нещодавно відкритий сучасний Центр надання адміністративних послуг, де жителі громади можуть скористатися більш, ніж десятком послуг юриста та інших служб. А буквально днями відбулася в Павлівці ще одна непересічна подія – почала діяти комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр», який надає підтримку батькам дітей з особливими освітніми потребами у визначенні та отриманні доступу до існуючих послуг для забезпечення соціальних, емоційних та освітніх потреб своїх дітей. Тема складна і надважлива, але вона під силу громаді.

І кілька штрихів наостанок: повсюди впадали в око освітлені прибрані вулиці, хоча з ремонтом шляхів, як підкреслили господарі, - ще чимало проблем, порадував око затишний парк, який вже почала відновлювати та облаштовувати громада, а її керівництво вже плекає думку про сучасний стадіон, який внесено до генерального плану розвитку села, та про інші об’єкти, які потрібні людям. Журналісти переконалися, що плани ці – цілком реальні, бо побачили у Павлівськй громаді і справжніх господарів, і можливості, і перспективи, які дала селу реформа місцевого самоврядування.

Світлана Костюк

http://jerait.com