Позачергову сесію облради знову скликають терміново. Чи встигли депутати вивчити питання, які будуть ухвалювати?

http://jerait.com

14 березня, об 11.00, за розпорядження голови обласного парламенту Григорія Самардака має відбутися двадцять восьма позачергова сесія Запорізької обласної ради сьомого скликання. Вчергове інформацію про подію оприлюднено з порушенням регламенту - за два дні до події. Розпорядження голови датоване 11 березня 2019 року. І на сайті повідомлення про надважливий для забезпечення життєдіяльності області захід сором’язливо подано навіть не на основній інформаційній стрічці, а праворуч заховано серед інших оголошень та анонсів. Хто не знає, де шукати, навряд чи знайде.

У переліку, що мають розглянути депутати, 47 питань. В їх числі і такі як «Про створення комісії з оцінки корупційних ризиків у Запорізькій обласній раді» та «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 20.12.2018 № 63 «Про обласний бюджет на 2019 рік». Такі і подібні їм питання, яких чимало мають ухвалити народні обранці, на думку пересічного громадянина, потребують детального вивчення. Але на думку керівників регіону, вочевидь, депутатам не варто обтяжувати себе таким дріб’язком. І голосування можна буде пришвидшити «пакетним» способом. А то не дай Боже, вивчаючи прискіпливо матеріали проблемних питань, зокрема, з «Про внесення змін до Програми сприяння розвитку інформаційної галузі області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 31.03.2016 № 2 (зі змінами)», побачать, що у переліку наданих документів (зокрема, оприлюднених на сайті) в наявності лише звіт про виконання цієї програми у 2018 році, в якому із заходів зазначено небагато заходів - лише 4. Серед них «Інформаційний супровід знакових подій в Запорізькій області та діяльності органів виконавчої влади (про органи місцевого самоврядування – а саме обласну раду навіть не згадано!- авт.), проведення соціально-значущих інформаційних кампаній на телебаченні та радіо і у друкованих виданнях» - загальною сумою на 938,5 тис грн. Згідно звіту інформація про знакові події в Запорізькій області та діяльність органів виконавчої влади, проведення соціально-значущих інформаційних компаній розміщувалась на телеканалі «Z», «ТРК «Алекс», на радіо «Максимум FM», «Люкс FM», а також у газетах «Верже», «МИГ», «Горожанин Информ», «Панорама», «Запорізька правда», «Запорожский пенсионер». Зазначу, що у нашій газеті згідно укладеного з ЗОДА договору про висвітлення діяльності органів влади розміщено матеріалів на … 15(!) тис грн, що склало 0,015% від вказаної суми. І ці матеріали є офіційними документами органу влади, які він має оприлюднювати обов’язково (!) згідно діючого законодавства. І як саме обласна влада «розвиває» інформаційну галузь в регіоні читачам і пошановувачам «Запорізької правди» добре відомо – безжально знищує єдину українськомовну газету обласного рівня із 100-річною історією! Що ж до інших оплачуваних із обласного бюджету інформаційних матеріалів, які, до речі, не розміщувалися у нашій газеті, то це здебільшого такі, що популяризують конкретну персону – голову ОДА Костянтина Бриля. А про імплементацію державної інформаційної політики у інформаційному просторі окремо взятої Запорізької області мови не ведеться.

Також в означеній програмі є й виконаний захід «Підготовка матеріалів та видання національно-патріотичних видань (пов'язаних з відзначенням Дня Конституції України, Дня Незалежності України, Дня Перемоги, пам'ятних дат Дня пам'яті жертв голодоморів» - а в їх числі 16 книжок накладом по 150 шт кожна!, але на суму 392 тис грн, в середньому це по 165 грн за одну. З огляду на потреби нашого регіону у таких виданнях, то краплина в морі. Але вочевидь дуже дорога, з огляду на затратну частину, краплина. А ось «Путівник по Запорізькій області», надрукований на виконання заходу «Виготовлення друкованої презентаційної продукції з нагоди відзначення державних свят» у кількості 1 тис. примірників вартував нашому обласному бюджету 290(!) тис. грн, тобто по 290 грн за книжечку. Загалом, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Леван Шишинашвілі звітує про суму у понад 1 млн 620 тис грн. І це великі кошти. Але вони жодним чином не додають імпульсу розвитку інформаційної галузі у Запорізькій області. Сподіваюсь, депутати обміркують доцільність їх використання. Але свої власні висновки про те, як використовують гроші платників податків у Запорізькій області, лише на прикладі виконання однієї з програм можете зробити самі.

Наталя Зворигіна

http://jerait.com