В ефірі - «дитяча хвиля»

http://jerait.com

Щорічно, на початку березня, в світі відзначається День дитячого телебачення та радіомовлення. Його започаткували ЮНІСЕФ, аби звернути увагу всіх телерадіомовників на проблеми дітей та підлітків. Багато років головною складовою цього свята залишається участь дітей в створенні програм для телерадіоефіру, аби кожна дитина могла відчути себе частиною процесу. В цей день ефір наповнюється програмами, що налаштовуються на «дитячу хвилю».

Зараз в Запоріжжі діють кілька шкіл, де навчають школярів азам тележурналістики. Одна з них діє у Міському Палаці дитячої та юнацької творчості. Її заснували професійні журналісти – члени Запорізької обласної організації НСЖУ – Людмила Маринюк та Володимир Шпиленок, який зараз керує Медіа-школою. Також тут зараз викладають наші колеги – Ілляна Печерська та Борис Дворний, також члени Спілки. Школяри вивчають журналістику, операторську майстерність, відеомонтаж, фотоділо. Заняття – основані на практиці – у Палаці є повноцінна робоча студія, оснащена трьома відеокамерами та мікшерським пультом. Діти самі здійснють трансляцію всіх концертів, які проводяться у дитячому центрі, знімають та монтують міні фільми. В минулому році Медіа-школа зайняла перше місце у Міському фестивалі кінороликів, а в цьому – на її базі вже провели семінар для юних телевізійників. 

Перша дитяча телешкола діє під керівництвом Інни Пенчук, ідея створення телешколи тісно пов’язана з її докторською дисертацією на тему дитячого телебачення. В телешколі діти вивчають 12 різних дисциплін, що гармонійно поєднують освіту, розвагу, креатив та творчість. Дітей навчають відповідно до програм, передбачених для кожної вікової групи. Викладачам вдається розкрити дитину у кадрі та навчити принципам телевізійної роботи. Щотижня діти можуть стати учасниками програми «Маленькі дорослі», що виходить в ефір на запорізькому Телеканалі Z.

На телеканалі «Алекс» випускають програму «Кіндер-експерт». В кожному випуску дітям пропонуються питання, на які треба відповісти. Тобто експертами з того чи іншого питання виступають самі діти. Такі програми допомагають дітям правильно формулювати свої думки та впевнено триматись на камеру.

http://jerait.com