Редактори регіональних видань опанували проектний менеджмент

http://jerait.com

Тренінг «Успішне місцеве медіа та проектний підхід: як це робити», організований Українською асоціацією медіабізнесу, зібрав у Києві 39 редакторів регіональних видань з усієї країни. В їх числі і медійників із Запорізької області - з Якимівки, Мелітополя, Запоріжжя, Бердянська і Більмака. Семінар з сучасних практик ефективного медіа менеджменту організували для представників реформованих видань, які пройшли процес роздержавлення. Захід відбувся в рамках проекту «Посилення економічної самостійності та цінності місцевих медіа для місцевої громади», який реалізовується за підтримки фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Наталя Зворигіна, «Запорізька правда»:

- Дуже важливими були конкретні речі. Бюджет, напрацювання ідей та як їх доводити до завершення. Крім того, я приїхала сюди, щоб знайти однодумців та можливих партнерів, щоб спільно робити щось. Я їх знайшла, і дуже дякую за таку можливість. Це колеги з моєї області, і ми вже розглядаємо варіанти спільної доставки, обміну інформацією.

Діляра Кудусова, «Новий день»:

- Формування самої ідеї, на що ставити акценти – для мене це було найважливішим. Вже бачу, з ким зробимо спільні проекти.

Якименко Тетяна, «Слово трудівника»: 

- Хотіла почути досвід – і я його почула. Побачила декілька ідей, які хочу реалізувати. Буду шукати гроші та можливості.

Редактори відмічали, що вже висвітлювали реалізацію проектів ПРООН у своїх регіонах, але самі досвіду з їх реалізації до цього часу здебільшого не мали. Тож тренінг дозволив опанувати проектний підхід, що дозволить виданням у подальшому ефективно розвиватись, навчитися бути цікавими для грантодавців і партнерів. Крім того, спілкування з колегами, дійсно, дуже збагачує та піднімає дух. Обмін досвідом та контактами також був дуже цінним. Також редактори зрозуміли техніку підготовки та реалізації таких проектів, побачили дуже багато місцевих джерел інформації, розкрили їх для себе саме завдяки цьому семінару. 

Редактори щиро дякували команді УАМБ на чолі з Олексієм Погорєловим, які витрачають свій час не на реалізацію власних проектів, а на проекти, які допомагають розвиватись регіональним медіа. Нагадаємо, що саме Олексій Погорєлов був ментором газети «Запорізька правда» у проекті офісу ОБСЄ з розвитку громадянського суспільства в Україні, спрямованого на допомогу комунальним ЗМІ у реалізації процесу реформування.

Семінар у Києві – десятий з одинадцяти. На кожному семінарі учасники обговорюють власні ідеї проектів – і це є першим практичним результатом участі. Сподіваємось, що чимало учасників цих семінарів розпочнуть реалізацію власних проектів. Крім того, завершується прийом заявок на конкурс проектів для місцевих медіа і десяти проектів-переможців цього конкурсу отримають гроші на реалізацію своїх ідей.

http://jerait.com