ЗМІ опинилися під загрозою використання адмінресурсу

http://jerait.com

Верховна Рада не встигла прийняти постанову про мораторій перевірок телеканалів на час виборчої кампанії, винесену Комітетом зі свободи слова (голова Вікторія Сюмар).

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко стурбований незахищеністю ЗМІ у виборчий період. Мораторій на перевірки видань на час виборів - традиційна практика, застосовувана для того, щоб виключити тиск влади на засоби масової інформації в цей час. Мораторій вводився і при Леоніді Кучмі, і при наступних президентах, відзначає голова НСЖУ. Під час президентських виборів 2014 року, на яких переміг Петро Порошенко, так само діяла заборона на перевірки.

- Ключова мета постанови - усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні президентської передвиборчої кампанії в 2019 році, а також недопущення припинення діяльності засобів масової інформації інакше як за рішенням їх засновника (співзасновників) або суду. На жаль, парламент так і не підтримав пропозицію профільного Комітету з питань свободи слова і не проголосував за мораторій на перевірки ЗМІ, тим самим поставивши журналістів перед загрозою використання адмінресурсу, - заявляє Сергій Томіленко.

(За матеріалами сайту – deadline.com.ua)

http://jerait.com