Токмацькій газеті «Таврія» - 88 років

http://jerait.com

Не ювілей, але дата солідна. За ці роки тричі змінювалася назва газети («Червоний двигун», «Більшовицьким шляхом», «Комуністичним шляхом»), у 90-их і нульових змінювалися власники і засновники, проте незмінними залишилися її основні принципи: утвердження української державності, відродження національних традицій, професіоналізм журналістів та технічних працівників, чесність і неупередженість, оперативне висвітлення подій, що відбуваються у Токмаку, Молочанську та селах Токмацького району.

Як зазначила головний редактор видання, член правління ЗОО НСЖУ, Людмила Арман, минулий, 2018 рік, став багатим на знакові події в історії «Таврії»: керівники району передали нам засновницькі права на газету. У травні, отримавши нове «Свідоцтво на газету «Таврія», ми повністю завершили процес роздержавлення і редакції, як юридичної особи, і засобу масової інформації. 

У квітні вперше в історії газети відбувся перший випуск «Школи молодого журналіста», що діє при Запорізькій обласній організації Національної спілки журналістів України (керівник Наталія Кузьменко, відповідальний секретар Валентина Манжура). Нашим випускницям Юлії Зачосенко, Вікторії Компанієць, Каріні Котовій, Анастасії Чепак, Дарії Тимошенко разом зі Свідоцтвами ми – члени НСЖУ- передали символічну естафетну паличку «Ми – журналісти».

У червні, до Дня журналіста, вперше в історії газети її первинна журналістська організація визнана кращою в Україні за підсумками творчого конкурсу Національної спілки журналістів України і в Буковелі, на журналістському фестивалі отримала Диплом переможця і пам’ятні призи, серед яких книга нашого колеги, секретаря НСЖУ Віталія Голубєва. 

А ще ми отримали відзнаки Всеукраїнського фестивалю журналістів «Азовське літо-2018» і призи від міського голови Бердянська Володимира Чепурного. У серпні газета стала Лауреатом загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання», що проводиться Одеською РО НСЖУ (голова - Юрій Работін).

Додамо до сказаного, що редактор газети Людмила Арман разом зі своїм заступником, членом НСЖУ Яною Олійник брали участь у семінарах, тренінгах, нарадах, які проводили НСЖУ, Запорізька обласна організація НСЖУ, Українська Асоціація Медіа Бізнесу, Укртелепресрадіоінститут, Укрпошта. 

У березні на запрошення Українського кризового медіа-центру токмацькі журналісти взяли участь у дводенному тренінгу на тему «Відповідальність професії журналіста – стандарти за будь-яких обставин. Мова ворожнечі та масова свідомість», що відбувся у Запоріжжі, у рамках спільного проекту Українського кризового медіа-центру та Естонського центру східного партнерства. Потім був прес-тур до Києва, зустріч з Президентом Естонії Керсті Кальюлайд, навчальна поїздка до Естонії. Побачене і почуте там лягло в основу журналістських публікацій про естонський досвід євроінтеграції, серії статей, що викликали неабиякий інтерес токмачан.

Незабутні враження і нових друзів-колег у Грузії подарувала токмацьким журналістам міжнародна конференція, що відбулася у жовтні в Тбілісі та була організована Естонським центром східного партнерства за сприяння Українського кризового медіа-центру. Ця подія теж стала приводом для написання статей «Гамарджоба! з європейським акцентом» та «Листи з війни. Тбілісі 2008-го».

Хочу особливо підкреслити, що всі наші досягнення не були б можливими, якби не постійна допомога, професійна увага керівників ЗОО НСЖУ Наталії Кузьменко та Валентини Манжури, які повірили в наші сили, дають необхідні консультації, піклуються про реноме колективу. Те, що ми отримали авторитет серед первинних організацій, піднялися на достатньо високий щабель визнання нашої роботи – це в певній мірі і їх заслуга. 

На сторінках «Таврії» друкуються різнопланові інформації про життя Токмаччини, ведуться історико-публіцистичні і соціально-економічні проекти, що викликають інтерес у читачів. А це у свою чергу забезпечує сталим тиражем газети «Таврія».

- Минулий рік був надзвичайно складний для нас, - продовжує розповідь головний редактор газети «Таврія» Людмила Арман. – Ми відмовилися від золотої клітки, і стали справді незалежними, з усіма зацікавленими особами і політичними партіями тепер працюємо виключно на договірних засадах. У нас немає багатих покровителів та власного бізнесу, тому ми вимушені були вдвічі підвищити передплатну ціну на газету. Але ті читачі, які цінують нашу працю, читають «Таврію» від першої до останньої сторінки, - не зрадили нам. І стали нашими передплатниками і в 2019 році. Нас читають у Токмаку, Молочанську і селах району, читають родинами, у «Таврії» вже є і свої читацькі династії.

В день народження газети хочу добрим словом згадати усіх наших ветеранів, а також свого вчителя і наставника, заслуженого журналіста України Миколу Гомона, редактора газети (2008-2013 р.р.) Людмилу Дмитрієву, яка передала мені редакторську естафету. Ми витримали всі випробування, що піднесла нам доля, стали ще сильнішими і мудрішими. І це добрий підсумок. Я вірю: все, що нам не вдалося зробити, що не вийшло у минулому році, вийде у новому 2019-му.

Валентина Бистрова

http://jerait.com