Реабілітація та санаторне лікування за новими правилами: без довідок і «вибивання» путівок

http://jerait.com

Про реформи ринку соціальних послуг, новації в роботі Фонду соціального страхування України журналістам місцевих ЗМІ розповідали на прес-конференції, яка відбулася в прес-центрі Запорізької обласної організації НСЖУ заступник начальника управління ФССУ Любов Шишова та начальник відділу медичних і соціальних послуг Марина Васил’єва. Віднині хворий стає центром, саме він, враховуючи рекомендації лікаря, обирає санаторій, де буде проходити реабілітацію. І після цього йому вже не треба буде ходити кудись особисто чи збирати довідки. Весь клопіт оформлення бере на себе страховий агент.

Журналістам розповіли, що хворі, які потребують реабілітації за рахунок фонду соціального страхування, мають доволі широкий вибір санаторіїв. Однак, після важких хвороб далеко не всі можна їхати за межі області. Та і потреби такої немає. Адже, як підкреслили, спілкуючись з представниками мас-медіа головний лікар санаторію «Великий Луг» Ірина Нечухаєва та його директор Юрій Нестеренко, лікувальна та оздоровча база цього закладу, новітні програми реабілітації дають можливість проводити повне та ефективне відновлення пацієнтів до повноцінного життя.

Окрім системи ранньої реабілітації після серйозних серцево-судинних патологій, хвороб опорно-рухового апарату, допомоги вагітним жінкам, тут також розроблена унікальна програма програма психологічної реабілітації для учасників АТО.

Хотілося б, щоб у медичних установах області, які приймають рішення про необхідність реабілітації, більш детально розповідали пацієнтам про дійсно широкі можливості ефективного оздоровлення та повернення до активного життя в санаторії «Великий Луг». До того ж, для багатьох пацієнтів дорога аналогічних закладів за межі області ще є й додатковим чинником ризику. Що ж стосується програми психологічної реабілітації учасників бойових дій на Сході України, вона взагалі майже не затребувана, а між тим, дуже потрібна цим людям.

Влада Ласкава

http://jerait.com